| anonim_4396 a întrebat:

Ma dor ovarele si spatele asa ca am hotarat impreuna cu mama sa mergem la medicul de familie. Daca acesta ma trimite la ginecolog iar acolo voi fi consultata se va afla ca nu mai sunt virgina? (mama nu stie asta si nu as vrea sa afle).Am facut sex protejat (acum 2 saptamani iar menstruatia mi-a venit la o saptamana dupa desi nu era acea perioada)dar prezervativul s-a rupt intr-o parte insa el nu a ejaculat.Ar putea fi o raceala mai ales ca ma doare si spatele dar si simt in burta un lichid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ginecologul va vedea că NU mai eşti virgină!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Dacă mergi cu mama ta, atunci ginecologul TREBUIE să-i spună că nu mai eşti virgină - în cazul în care dânsa întreabă!
Dacă mama ta NU întreabă, atunci nu-i va spune nimic.

Toate cele bune.

| Seby90 a răspuns:

Salut, confidentialitatea doctor - pacient. Plus ca singura metoda prin care poate afla daca esti virgina sau nu, este himenul (Care oricum se poate rupe si fara contact sexual) Acum, poate vb in necunostinta de cauza. Sa speram ca nu o sa fii mamica, la 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Ginecocolog, se afla daca mai esti Virgina sau nu, ai grija ca daca s-a rupt, se poate sa ramai Gravida! Ai grija! Mi-e mila de tine!

| secretlove2014 a răspuns:

Ai racit de aia de dor ovarele,nu te ingrijora medicul iti va da va tratament pentru asta si in legatura cu virginitatea, da se afla dar mama ta nu trebuie sa intri cu tine la consultatie si la medic ii spui tu ca e confidential si sa nu o sa i spuna mamei tale, si in legatura cu prezervativul daca s a rupt si el ti a spus ca nu a ejacutat stai linistita nu ramai gravida, binenteles daca i de incredere, succes!

| anonim_4396 explică (pentru secretlove2014):

Sunt minora.Asa trebuie sa ii zica mamei? Am 17 ani

| secretlove2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu daca ii spui doctorului sa nu i spuna mamei el n o va face, crede ma! o sa i spuna ca esti ok, deci ce i spui tu doctorului sa i spuna mamei el aia o sa faca!

| anonim_4396 explică (pentru secretlove2014):

Pai si atunci cand mamele isi duc fetele la ginecoloc sa afle ce se intampla?

| secretlove2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ea merge cu tine dar ramane in camera alaturata nu intra in camera unde doctorul te cinsulta, nu are voie, si dupa ce terminati doctorul i spune ca esti racita sau ce mai ai tu, dar daca i spui ca virginitatea e secret, asa ramane.stai linistita nu se intampla nimic rau!