| Ccristina2000 a întrebat:

Un ginecolog isi poate da seama daca o fata mai este sau nu virgina?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă se uită între craci, logic laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca vede asta, cu chiul liber, la orice control giencologic.

| Andreeush a răspuns:

Ginecologul poate constata prezența sau absența himenului, nu poate spune 100% dacă ți-ai pierdut virginitatea.

| Sofer a răspuns:

Își poate da seama când baga instrumentul acolo sa verifice.

| ancaval a răspuns:

Da, dacă o consultă, evident.

| S8N a răspuns:

Nu, nu asculta de ceilalti pentru ca nu au nici o idee despre ce vorbesc.
Singura metoda care a fost crezuta sa stabileasca virginitatea a fost examinarea himenului, bazat pe cat de intact e. Asta functioneaza doar la fetele mici, totusi.
Indiferent daca ai sex sau nu, simplele acturi de masturbare, tampoanele sau menstruatia iti deteroreaza himenul usor usor pana nu mai este.
Deci nu, nici un doctor care stie ce face nu va ajunge la concluzia ca esti sau nu virgina bazat pe o consultatie medicala, asumand ca ai cel putin vreo 16 ani.