| Tanana12 a întrebat:

Un test de sarcina facut la 33 zile de la contact este concludent? Am facut si un test de sânge la 38 de zile, dar menstruatia are deja 4 zile intarziere.Menstruatia de luna trecuta a fost mai slaba cantitativ, dar m-a tinut 5 zile.
E posibil sa fie sarcina?

Multumesc.

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ar trebui sa il faci la cel putin o saptamana dupa data cand trebuia sa iti vina menstruatia, daca vrei sa fie concludent. Daca il faci inainte il faci degeaba.

| Tanana12 explică (pentru RoCkKiD):

Pai dupa act am avut menstruatie, slab cantitativa, dar m-a tinut 5 zile.
Acum in septembrie am facut testele.

| Tanana12 explică (pentru Tanana12):

Plus ca testul se face la minim 21 de zile.Eu spun ca e concludent.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Tanana12):

Atunci n-ai nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i posibil, odata ce testul spune ca este negativ.

| Tanana12 explică (pentru Violleta2022):

Sper sa da, am mai citit de teste negative pe toata perioada sarcinii, analize de sange eronate.M au luat toate gandurile.

| outsidethebox a răspuns:

Pai ce spun testele, in special cel de sange?

| Tanana12 explică (pentru outsidethebox):

Am valoare mai mica de 0, 5.Am vazut ca daca as fi avut peste 5, se punea problema de o sarcina.

| Tanana12 explică (pentru Tanana12):

Iar cel pe baza de urina tot negativ a iesit.

| outsidethebox a răspuns (pentru Tanana12):

Deci asa si este! Daca ai dubii asupra calitatii testarii, l-ai putea repeta in alta parte, insa atata timp cat si cel de urina este negativ, nu ar avea sens, nu esti!

| Tanana12 explică (pentru outsidethebox):

Asa zic si eu, dar paranoia nu prea pot sa o stapanesc.Ma gandesc ca cel de urina e facut la o distanta destul de mare ca sa se pozitiveze.N ar avea de ce sa fie fals negativ.

| Anuskaa a răspuns:

Da, testul de sarcina se poate face dupa 21 de zile de la actul sexual.