| FataTPUpunctRo a întrebat:

Una, TPU! In legaturaa cu intrebarile anterioare cu baiatul acela care acum e la liceu:

De saptamana trecuta frecventeaza mai mereu pe la scoala unde a fost, si unde invat eu. Pe 22 septembrie eram in clasa si vine o fata : Alicee, Alicee, vino sa vezi cine e la poartaa! eu: Cine?(dar banuiam). SI alergam pana la poarta, eu vazandu`l nu am vrut sa ma duc la el si nu m`am dus. Si m`am dus langa niste bancii cu o fata. Eu eram in picioare, iar colega mea pe banca. Si eu fiind in picioare langa gard, langa banca. El trecea cu o fata care o tinea de mijloc, si ogramada de baietii in spate, iar el cand m`a vazut, s`a oprit, si ne-am privit parca o eterninate. Dar eu i-am zambit ironic si am ridicat o spranceana ca si cum ar fi venit :Nu crezi ca e cam tarziu? Dupa aceea a venit si l-a luat fata aceea, iar el fiind cu ft multi baietii in spate, a intors capul dupa, ma privea, din nou, la fel si eu, Si a intors capu` tocmai cand nu a mai putut sa ma priveasca.

Ieri l`am vazut din nou la scoala, insa el nu m`a vazut.

Ce sa mai cred acum? Spune`ti`mi plzz Fundaa

1 răspuns:
| iulliaaa a răspuns:

Asta insemna ca lui ii place de tine sau chiar te iubeste dar nu stie cum sa iti zica. Poate ar trebui sa faci tu primul pas.