| Ana287 a întrebat:

Unde se află himenul? Lângă clitoris?

Răspuns Câştigător
| SalutCeFaceti a răspuns:

Himenul se afla sub clitoris, in interiorul vaginului. La unele vagine e evidentiat ("umfalt") si poate iesi in afara, la altele poate sa fie mic si neobservabil fara indepartarea labiilor vaginului (deschiderea vaginului). Arata ca o pielita, in centrul vaginului si se rupe la primul contact sexual (la introducerea unui obiect in vagin). Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Nu se rupe ca daca s-ar rupe inseamna ca ar fi intr-un felinchise resul organelor, dar daca ar fi asa sangele nu ar avea cum sa iasa. happy

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba se rupe. Se poate rupe chiar de la exercitii fizice si tampoane, nu mai vorbim de degete, penisuri si alte obiecte.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În interiorul vaginului.

Răspuns utilizator avertizat
| Paul754880338 a răspuns:

In vagin, la intrare.

| Alexica696 a răspuns:

La intrare in vagin pe dreapta