| Gabi_6400 a întrebat:

VA ROG CITITI! Salut! Draga TPU aam o intrebare mai ciudata dar sper ca ma puteti ajuta si pe mine. Sunt un baiat de 15 ani gras care nu are prietena si mereu colegii mei stau pe langa fete, vorbesc cu ele si mie imi este rusine sa stau cu ele deoarece mereu vine o remarca despre greutatea mea nu-s chiar asa de gras dar... na o fata se indrgosteste de unu cu muschi nu de un gras. Eu astept cu nerabdare vara sa pot slabi dar mi-as dori s-o fac cat mai repede dar pur si simplu simt cas dependet de mancare mai ales cand vin seara de la scoala imi vine sa bag in mine fara sa ma mai controlez si chestia asta ma deprimeaza foarte mult! Cemi recomandati sa fac in legatura cu mancarea sau macar ce sa fac sa nu ma mai simt mereu deprimat cand vin de la scoala? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Hai mah ca nu e asa de rau...
Cateva kg in plus nu sunt o problema majora:-j
Poti sa slabesti foarte usor cu putina vointa si incredere.Iti recomand eu o dieta care te ajuta sa dai jos macar 10 kg in 13 zile:
http://www.infoslabire.ro/......-zile.html
Sa sti ca e foarte sanatoasa si chiar da randament.Bineinteles,daca faci si cateva exercitii fizice o sa fie si mai bine.In primele zile o sa simti foamea,dar mai apoi o sa te obisnuiesti, vei vedea.

Pana atunci, incearca sa tratezi situatia cu umor.Ca daca faci glume de calitate si care sa prinda, vezi tu ce-ti cad in brate fetele:-j.Doar zambeste si spune ceva amuzant, vei vedea ca totul o sa ia o intorsatura neasteptata.Si daca vreun coleg se ia de greutatea ta,arunca-i o replica acida gen "Mah Fanzi,pe mine cel putin nu ma tine acasa ca ornament de gradina!".Sa vezi apoi ce naspa pica respectivu';).

Si crede-ma, daca ai personalitate, cu greu o sa se observe alea 10-15 kg in plus;).O fata care se gandeste si la altceva in afara de shopping si banaret e imposibil sa nu te remarce pana la urma:-j

Sper ca te-am ajutat>:D<
O zi frumoasa si spor la slabit>:D<

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu ma 16 ani si nu am prieten.Nu e nici o problema. Increderea vine treptat. Poti incerca un regim si niste exercitii, te vei simti mult mai bine.Si nu uita ca nimeni nu e perfect!

| cosmin21 a răspuns:

Eu aveam un coleg in liceu, gras avea 100 de kg si 1.80, a fost rusinos in generala dar in liceu s-a mai desteptat, era de gasca, toate fetele erau pe ele, le punea mana pe fund, pe sani, fara frica si ele nu ziceau nimic, ceea ce vreau eu sa zic e ca nu conteaza cum arati, conteaza sa te simti tu bine. daca vrei muschi du-te la sala.

| Ionutz a răspuns:

Poti sa iei niste proteine si sa te apuci sa faci sport asa ti-se vor are grasimile si pe deasupra mancarea nu se va mai transforma in grasime ci in mushi dar numai daca faci sport

| IamTitanum a răspuns:

Pai ca sa slabesti ar trebui sa faci sport si sa numai mananci dulciuri succuri acidulate etc. Si despre problema cu fetele, incearca sa te apropii de una anume cand nu sunt si ceilalti baieti prinn preama.Colegii tai te jignesc ca sa para ei tari in grupul lor, dar cand sunt in afara nu au nimic cu tine de obicei

| Memphis_6272 a răspuns:

Draga Gabi sa stii si tu ca muschii si grasimea sunt niste lucruri superficiale deoarece sub tricou nu se vad. Pentru grasime ( si eu sunt gras) iti recomand ceva gen o salata de rosii si legume multe poate asa reusestiwinking si tu sa slabesti! mult norocwinking