| KaterinePierce a întrebat:

Va rog dati-mi un sfat. Mie imi place de un baiat care are deja o prietena de aproape 2 luni. Ce ar trebui sa fac?

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti sa-l placi linistita in continuare. Poate ca tu vei fi urmatoarea.

| Azµre a răspuns:

Să renunți la idee, cum ar fi dacă ai fi tu în locul respectivei?

| Zenit313 a răspuns:

Sa il lasi in pace daca este fericit cu ea si sa iti vezi de viata ta.

| stark47 a răspuns:

Cred ca pur si simplu ar trebui sa astepti.insa pentru sanitatea ta, incearca sa treci peste.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Stiu ca inimi nu ii poti comanda dar in aceasta situatie nu ai cum sa lupti sau sa incerci ceva pentru ca el se afla deja intr-o relatie si tu nu ai ce sa faci, iar daca tu il vei desparti pe el de ea dupa ceva timp o sa patesti si tu la fel 'roata se invarte vrei nu vrei'.

| Manuellllaa a răspuns:

Ce trebuie tu sa faci e sa nu te bagi, draga.

Tie ti-ar convenii sa intre una in relatia ta cu prietenul tau, Nu!
Numai o c***a se baga, scuza-mi limbajul dar asta e adevarul.

| GeorgyGirl a răspuns:

Iti sugerez sa nu te bagi pentru ca vei comite doar suferinta gandeste-te ca sunt de doi ani impreuna ...lasal sa isi vada de relatia lui si daca se va despartii de ea atunci poti incerca dar asa nu are rost in primul rand gadestete ca daca i spui si se va despartii de ea pentru tine va vrea doar o aventura dar nu va ramane cu tine pentru ca e clar ca persoana pe care o iubeste e cea langa care a trait doi ani nu o va putea uita asa in plus va face ea tot ce poate sa fie cu el din nou si nu vei avea de cat de suferit doar ceturi gelozii povesti cum ca sau intalnit din nou si asa mai departe mai bine lasa inpace mai acorda timp sa vezi ce se intampla si daca nu se vor despartii cautati pe altcineva si vei vedea ca e mult mai bine si il vei uita!

| SyndicateX a răspuns:

Renunta daca te bagi in relatia lor iti faci o reputatie proasta.

| agathapurple a răspuns:

Las.o balta si cauta altul. Stiu ca astia luati sunt mai atractivi decat aia singuri dar nu este ok sa intri pe teritoriul altcuiva.
Nu cred ca te.ai simti bine sa fii in postura prietenei tipului de care vorbesti.

| lavinutsa a răspuns:

Stii ce-ar trebui sa faci? sa stai de-o parte!

| alkhymeia a răspuns:

Sa nu fi curva pentru ca asa vei fi tratata mai devreme sau mai tarziu

| Deliiiaaa a răspuns:

Încearcă să-l uiţi şi dacă chiar nu poţi luptă.