| anonim_4396 a întrebat:

Va rog nu faceti misto, prietenul meu m-a masturbat (sau cum se cheama atunci cand iti baga degetele acolobig grin) treaba e ca nu a bagat dejetele in vagin caci sunt virgina, s-a jucat pur si simplu cu degetele, dar acum ma ustura tare poate fi ceva de la asta?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate nu se spalase bine de tot pe maini inainte de asta (adesea tindem sa ignoram spatiile de sub unghii sau sa scurtam contactul cu sapunul sub cele doua minute obligatorii), asa ca ti-a dat o infectie genitala. Trebuie sa ajungi urgent la un ginecolog (chiar daca ai himenul intact, iti va examina doar vulva, va preleva secretie din exterior si apoi iti va da tratament)

| Violleta2022 a răspuns:

Poate te-a zgariat si de aceea te ustura. data viitoare pune-l sa se spele f bine pe maini cu apa si sapun si sa-si taie unghiile, ca te poti rani si infecta si ajungi cu pasarica infectata la ginecolog!

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce totul s-a rezumat numai la o simpla mangaiere a ''pasaricii'' numai la suprafata sa, adica a clitorisului si doar intre labii, fara sa te fi masturbat prin asa numita ''degetica'' cu bagarea degetului in vagin, se poate considera ca mai mult ca sigur, in acest caz usturimea aparuta se datoreaza iritarii tegumentului super fin si ultrasensibil a zonei vulvare. Pentru a ameliora situatia va trebui sa-ti clatesti/speli intreaga zona a ''pasaricii'' cu ceai/infuzie de musetel si pe urma sa folosesti o crema/unguent cu extract de galbenele care are un puternic efect antibacterian, antiseptic. Procedand astfel in 1-2 zile totul va reveni la normal. Multa sanatate!

| Hammurabi a răspuns:

Poate pur si simplu doar te-ai iritat. Poate are degetele aspre. laughing

| Ana45699 a răspuns:

Da, trebuie sa te speli bine pe maini inainte si sa nu "ranesti" la inceput acea zona, asta provoaca usturime, cred ca te ai iritat, daca persista consulta un medic!