| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti la intrebare! buna TPU! uitati, am 11 ani si baiatul pe care-l plac a aflat ca il plac. si nu stiu, parca acum nu se mai poarta la fel de urat cum se purta inainte cu mine... de exemplu: eram la program cu o fata si el avea o sticla de apa, iar pe colega mea o stropea cu ea. (un coleg): da si in adriana cu apa! el: nu ma las-o ca ma enerveaza. (ma rog, nu stiu ce legatura are asta, ca il enrvez) eu le-am spus colegelor ca nu imi mai place de el, pentru ca de fiecare data imi reprosau ceva. ce ar trebui sa fac, avand in vedere ca nu pot vorbi cu el intre 4 ochi?

6 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Poate ca esti cam mica, dar, toata lumea place pe cineva la 11 ani.Nu ai ce sa faci! Nu poti fi impreuna cu cineva de la varsta asta,dar, sa il placi mi se pare ok.Pur si simplu sa vorbesti mai mult cu el, si atat. Poate ca puteti deveni prieteni (si repet, la varsta ta nici sa nu te astepti la mai mult).Si, stiu cum e! Am fost si eu la varsta ta! Incercam sa ma leg de orice chestie din care sa rezulte ca baiatul ala ma placea.Pentru ca nu te stropeste cu apa nu inseamna ca te place.Se comporta mai frumos ca sa nu iti raneasca sentimentele.Sau,poate ca te si place, eu stiu!? Dar faptul ca se comporta frumos cu tine nu e un argument destul de solid.Trebuie sa mai faca si altceva! Vezi daca se uita la tine in timpul orei, si cand te uiti tu isi intoarce capul.Asta e un argument mai solid ca te place.Cam asa incepe atunci cand te place un baiat (priviri pe ascuns).

| ILoveYouSoMuch explică (pentru eu4you):

Ei bine, asta face catorva fete decat...Se uita in ore atat de atent de parca ar fi cine stie ce, s-a uitat si la mine de 2-3 ori.

| irina41099 a răspuns:

In primul rand stiu cum te simti. Toate, dar absolut toate colegele mele au luat mozol iarna asta mai putin eu. Toate imi reprosau ca sunt suparate pe mine de faza asta si ii rugau pe baieti sa-mi faca mozol dar ei : Da de sa-i fac ei? Iti fac tie mai bine. Asa ca sa nu-ti mai pese de asta. In legatura cu el hmm, chiar daca nun e in particular incercati totusi sa vorbiti si vezi care e treaba. Eu una cred ca te place.

| AlexBmxRider a răspuns:

Sincer, esti cam mica la 11 ani sa te gandesti la baieti.Cea ce trebuie sa te intereseze acum pe tine trebuie sa fie scoala, nu baietii.

| OannaAnna a răspuns:

Pai.thinking ignoralehee hee( probabil geloase) iar k el... daca ai id lui d mess ai putea vb k el sau daca sta aproape ai putea sa iesi k el pe afara ( daca e singurwinking

| TheUchiha a răspuns:

Pai daca vr sa vb cu el intre 4 ochi, vorbiti pe mess, telefon, facebook, sau daca nu, urmarestel si prinde momentul in care merge undeva singur, si cand se asteapta mai putin mergi langa el si ii zici ca trebuie sa vorbiti.Dar daca nu merge nici asta, atunci incearca sa-i trimiti biletele in ore, dar sa ai grija sa nu le citeasca nimeni. Sper ca sfatul meu sa te ajute! Baftawinking