| IngerCazator a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!
Ieri am facut pentru prima data dragoste cu prietenul meu, la inceput ma dezvirginat fara prezervativ dar dupa aceea i-am zis sa sil puna. Si la pus si am mai contnuat inca vreo 5 minute pentru ca ma durea foarte tare. Am vazut ca a ejaculat in prezervativ.
Mam dus pana la baie si cand am venit am mai facut inca un minut si l-am dat repede la o parte pentru ca am observat ca si-a dat hos prezervativul si nu am mai facut. Mam speriat foarte tare.
Si acum sunt foarte panicata, exista riscul sa mai fi ejaculat inca o data dar acum in mine in acest mnut?
Nu vreau raspunsur gen ce a fost in capul tau sa alt ceva.Doar va rog sa ma ajutati...

49 răspunsuri:
| IngerCazator explică:

Scuzati greselile, dar cand sunt panicata nici nu pot sa scriu corect...

| Azµre a răspuns:

Da șansele sunt destul de mari. Felicitări dacă îți întârzâie ciclul faci un test de sarcină.

| IngerCazator explică (pentru Azµre):

Nu stii daca exista pastile care sa anuleze sarcina?

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru IngerCazator):

Exista pilula de a dpua zi! Aia costa destul de mult, si trebuie luata la 72 ore, de cand ai facut-o! Parerea mea, e sa iti faci un test!

| Azµre a răspuns (pentru IngerCazator):

Postinor se i-a în maxim 48 de ore. Dar ai 80 de lei să le cumperi? happy
Câți ani ai să știu ce îți pot recomanda

| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iei cat mai repede posibil pilula de a doua zi, se numeste Escapelle se ia in maxim 72 de ore de la contactul sexual. O gasesti in orice farmacie costa in jur de 80 de lei dar te scapa de o eventuala sarcina. Ai grija data viitoare nu mai face fara prezervativ sau ia anticonceptionale.

| Azµre a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Testul e neconcludent acum, el este concludent abia după 14 zile de la contact.

| IngerCazator explică (pentru Azµre):

Am 14...

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Da! Dar pastilele i-ar putea face rau! Poate face hemoragie! Stiu o colega care a luat si a facut hemoragie! Tot asa, nu stia daca a lasat sau nu in ea, si nu a asteptat sa-si faca test! Sa astepte 2 saptamani, apoi sa-si faca test1 Sau sa astepte sa vada, daca totusi ii vine ciclul luna care vine!

| Azµre a răspuns (pentru IngerCazator):

Dintre Postinor și Escapell recomand Postinor, este ceva ma slab ceea ce înseamnă ceva mai puține efecte negative.
Șansele să rămâi însărcinată sunt destu lde mari 20-30 % la ceea ce ai povestit tu. Acum depinde de tine fie lași așa și vezi dacă vine ciclu sau nu fie iei pastila dat pentru dumnezeu ai 14 ani! Trebuie să discuți cu părinții obligat.
Ce căcat am mâncat eu ieri pe TPU?
http://www.tpu.ro/......itua-ii-i/

Gândește-te bine ce vrei să faci!

| Azµre a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Eu asta i-am explicat acum mai jos. să se gândească serios. oricum acum testul este inutil.
Exact ce spui tu am zis happy uită-te sub răspunsul tău scumpo happy
Colega ta a suferit o metroragie e un efect secundar apare deseori ca efect secundar, este destul de grav necesită tratament la urmă.
Ce am zis eu ieri pe TPU și uită-te și tu nu le interesează deloc.

| IngerCazator explică (pentru Schatzyyyyy):

Normal ciclul ar trebui sa-mi vina cam la sfarsitul lunii... sa astept sa vad daca mi vine?

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Asta este! Scuze nu am vazut cand ai postat!:p Scuza-ma!:* Nu stiu,eu as sfatui-o sa vorbeasca,cu mama ei,nu stie ce efect pot avea pastilele alea, iar daca isi face test, si v-a iei pozitiv, nu stiu ce ar putea face! Scumpa mea, alta data aveti grija!

| Azµre a răspuns (pentru IngerCazator):

Vorbește cu maicăta vezi ce spune, fie așteptați să vină ciclul și să faci un test de sarcină, fie iei pastila dacă ea zice dar să știi la vârsta ta 14 ani pastilele au un efect imens de negativ asupra organismului, de la probleme de creștere până la dereglări grave!

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru IngerCazator):

Scumpa mea, eu nu stiu ce sa-ti spun, problema e ca pilula o poti lua in maxim 72 de ore de la actul sexual, daca astepti si vei fii gravida, v-a trebui sa vorbesti cu mama ta sa-i spui ceea ce s-a intamplat! Problema e ca si sa faci un avort e destul de neplacut, poate nu mai poti face copii dupa!

| Azµre a răspuns:

Întrebare băiatul câți ani are fii sinceră?

| Azµre a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Vaide capul meu, tocmai ce discutam ieri, mă oftic de n-ai văzut așa ceva... nu e ficămea, nici soră nu-mi este dar mă oftic de neatenția și de graba pe care o au în ele!

| IngerCazator explică (pentru Schatzyyyyy):

Acum am vb cu prietenul meu si a zis ca a fost foarte atent si ca nu a ejaculat in mine... Totusi exista vreun risc sa raman insarcinata?

| IngerCazator explică (pentru Azµre):

El are 19...

Răspuns utilizator avertizat
| IngerCazator explică (pentru vandrei):

Multumesc ca incerci sa ma calmezi happy sper ca nu o sa patesc nimic... si de data viitoare o sa fiu foarte atenta

| Azµre a răspuns (pentru IngerCazator):

Există șanse de a rămâne însărcinată, el s-a terminat odată dar pe canal ia rămas spermă care foarte ușor s-a scurs în vaginul tău.
Doamne și ăla la 19 ani e sănătos?!
Realizezi că e un pedofil nu?
Realizezi că dă dovadă de imoralitate acută! și de tâmpenie cum să te culcu cu o fată de 14 ani.
Dacă ziceai că are 15 ani ziceam e copil nu-l duce capul.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru IngerCazator):

Un risc acolo tot exista! Mai bine astepti si iti faci un test! Daca vrei poti lua si pastilele dar nu ti-as indica la anii tai! Si pe viitor fi-ti mai atenti! Faceti protejati! Dintr-o mica neatentie poti face o prostie, apoi sa regreti toata viata!

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Sunt multe cazuri, dragul meu, nu e primul caz.Si problema e ca, daca ea le spune parintilor, acestia il pot baga la corupere de minori! Dar daca el spune ca nu a lasat, indicat e sa astepte, sa faca un test!

| Azµre a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Indicat este să își bage mințile în cap. Șansele de a rămâne sunt mici, dar sunt, același sfat i-am dat și eu și îi mai zic odată să aștepte să vină ciclul.
Dar ăla la 19 ani nu s-a gândit la urmări? Are 19 ani nu are 14 ani ca ea!

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa mergeti impreuna la doctor.Ei te vor sfatui ce mai bine pentru tine. Pilulele alea nu sunt bomboane si nu trebuie luate oricum.
Eu zic sa te opresti la acesta experinta.Cred ca e ajuns ca sa-ti seama ca inceput mult prea devreme.

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru Azµre):

Dragul meu, ele la 13-14 ani sunt inca fragede, si nu le duc mintea ca se expun la unele pericole! Parerea mea, e ca cel mai indicat e sa-ti incepi viata sexuala pe la 17-18ani! Dupa ce esti majora raspunzi de faptele tale, nu-ti mai pui viata partenerului in pericol! Posibil ca si a avrut, si daca el intra la corupere ea se simte vinovata! Poate nu vrea sa-i faca rau!

| Azµre a răspuns (pentru IngerCazator):

Eu zic că data viitoare să numai fie până nu înveți ceva din această greșeală și ce te așteaptă pe viitor. Tu ai impresia că o să rămâi cu acest băiat? Ce te face atât de sigură de ai făcut acest pas acum? fără supărare, e un sfat, sunt mai mare ca tine și mă doare să văd cum greșiți aiurea.

| Azµre a răspuns (pentru Schatzyyyyy):

Ea trăiește într-o iluzie... ăla nu va rămâne cu ea pentru totdeauna și o să vadă la urmă că a greșit

| Azµre a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ce am discutat aseara cu toții în 100 de răspunsuri, exact problema aceasta, de ce nu dau importanță de ce sunt atât de ignoranți... de ce...