| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati intr-o problema care ma ingrozeste.Acum 8 si acum 6 saptamani am avut intumitati cu un baiat in sensul ca doar ne am atins(adica frecat mai bine zis fara protectie fara nimic) insa nu a existat penetrare, penisul nu a intrat in vagin eu fiind virgina si cand a incercat foarte putin sa intre a renuntat pentru ca ma durea.El m a asigurat ca nu a ejaculat deloc...insa de vreo 2 saptamani am observat o crestere semnificativa a abdomenului(am burta destul de marisoara) si nu inteleg de ce pentru ca am avut acum o perioada in care m am ingrasat 7 kg dar niciodata cand am avut faze de ingrasare nu mi s a marit burta si asta ma ingrozeste...ciclul mi a venit normal si nu am niciun simptom dar nu vreau sa ma gandesc la posibilitatea asta.Pot eu,fiind virgina si neavand niciun contact(penetrare) sa raman gravida adica avea cum sa ajunga sperma inuntru? sau am mai auzit ca nu trebuie neaparat sa ejaculeze, ca se poate sa ramai gravida si de la lichidul acela seminal sau asa ceva.Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi si informatii despre cum se intampla chestia asta? am 18 ani stiu oarecare lucruri despre sex si protectie dar nu m am gandit nicio clipa ca s ar intampla asa ceva si stiu ca va trebui sa mi iau un test de sarcina sau ceva dar e posibil sa fiu gravida? multumesc

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Odata ce ti-a venit menstruatia(ciclu menstrual, este acela care tine intre 26-30 zile,considerat ca tine normal),inseamna ca nu esti insarcinata.
Chiar daca ai fi virgina si lichidul spermatic,care contine si el spermatozoizi,are curajul sa patrunda in vagin,daca ai fi la ovulatie,ar fi posibil sa ramai insarcinata.
"Posibilitatea", chiar daca nu vrei sa te gandesti la o sarcina, ar fi bine sa o inlocuiesti cu un prezervativ, pe capsorul masculului, daca tot nu vrea sa stea cuminte in pantaloni.Ca uite, ce dureri de cap iti da!
Fii atenta si la ce mananci ca sa nu te ingrasi mai mult, ca sa nu fii balonata(de aici si burta mai mare).

| Bondarel99 a răspuns (pentru pietrean):

Nu m am gandit ca burta asta ar putea fi de la mancare desi am mancat mult in ultima perioada probabil pe stres dar nu imi ramanea burta asa si nu se marea...nu stu ce sa zic.pare o burta de gravida si desi am mai slabit 2-3 kg nu dispare dar ma gandesc si ca nu am avut probleme cu menstruatia, chiar saptama trecuta mi a venit si a tinut normal ca de obicei. oricum multumesc

17 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

1.e doar in mintea ta aceasta "marire a abdomenului"
2. daca erai gravida burtica incepea sa creasca abia dupa vreo 3-4 luni
3. daca nu a ejaculat cum mama dq sa fii gravida...a scuipat?
nu ai nimic....fii calma

| neutrino a răspuns:

A intrat sau nu? Deloc sau numai asa putin?

| Bondarel99 a răspuns (pentru neutrino):

A incercat sa intre deci doar putin insa am zis ca nu a existat penetrare, nu a ajuns sa rupa himenul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine ma ingrozeste intrebarea aceasta pe care am citit-o deja de o mie de ori.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai fi fata ai intelege ingrijorarea...

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Presupun ca si prostia, in aceeasi masura. Pentru ca nu conteaza ce sex ai atat timp cat refuzi sa iti folosesti creierul si bunul simt. Ca sa nu fii in grijorata, te informezi dinainte sa faci prostii si, in timp ce le faci, te protejezi.

Daca le-ai facut neavand habar ce faci si abia dupa te ingrijorezi e o dovada de prostie crasa si inconstienta.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am fost pe deplin inconstienta pentru ca am stiut cand sa ma opresc si daca te ai informa mai bine ai vedea ca sunt multe posibilitati si dintr o joaca orice se poate intampla... spune mi tu ca nu ai facut niciodata o prostie in viata ta! eu nici nu am dus o pana la capat si sunt multe situatii neasteptate, nu stii in ce imprejurare s a intamplat totul asa ca nu iti mai da cu parerea despre coeficientul meu de inteligenta.Am pus o intrebare ca sa stau linistita nu am dat cu parul si nu am omorat pe nimeni.Nu mai fi asa rau, incearca sa fii mai amabil macar sa daca ai ceva de zis care sa ma ajute poti sa mi spui si fara sa apelezi la injurii...

| Bondarel99 a răspuns (pentru Adminiiimistergraspunsurile):

Raspunsul tau a picat exact ca mucii in fasole.Acelasi lucru am de spus si pentru tine.multumesc

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Esti speriata si ti se pare ca iti creste burta.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Nu mi se pare, nu am mai avut o niciodata asa de mare si nu glumesc sad

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu ai cum sa fii insarcinata daca ti-a venit ciclul. Stai relax.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

La asta ma gandeam si eu ca ciclul in mod normal se opreste pe durata sarcinei dar tot speriata sunt...multumesc

| Atlas33 a răspuns:

Nu te mai alarma, doar ca tu suferi putin mai mult de ipohondrie. e normal sa.ti faci mii de ganduri datorita carora ti-a crescut burta prin autosugestie. ce vrei puterea mintii e incomensurabila.

| sonnyeffect a răspuns:

Hey, buna! Nu le mai da importanta tuturor mistocarilor de pe aici si stai fara nici o grija! Nu ti s-a intamplat nimic, nu ai ramas insarcinata! fii fara griji! happy