| Iulia_9166 a întrebat:

Vara asta as vrea sa-mi fac niste suvite blonde. Dar intrebarea este ce vopsea sau nuantator sa folosesc. Vreau sa-mi spuneti care dintre aceste vopsele este mai buna( adica nu iti stica parul) Casting Creme gloss loreal, Garnier Color shine sau Syoss mixing colors. Sau imi puteti recomanda un nuantator, orice dar sa nu dauneze parului:*

4 răspunsuri:
| alexanelly a răspuns:

Nuantatorul dauneaza mai mult parului decat vopseaua facandu-l aspru si lipsit de culoare, presupun ca ai o culoare mai inchisa la par daca vrei blond.cel mai bine ar fi sa folosesti o vopsea care contzine si decolorant.Ar fi bine sa intrebi la un magazin de cosmetice, acolo sigur iti vor indica gama de vopsea care v-a prinde cel mai bine pe nuantza ta de par.Succes

| secsilicioasa a răspuns:

Umm Ca nuantator Trendy color e ff bun si mai era un sampon de la kloss parca bun deci nu stiu csz.tongue

| nikol a răspuns:

Ca sa iti iasa suvitele bine mai intai trebuie decolorate cu pudra decoloranta apoi vopsite...

| opium a răspuns:

In primul rand trebuia sa specifici care este culoarea ta naturala, e cel mai important. daca esti de la brunet la blond inchis, nici una din vopsesele care le-ai spus tu nu vor prinde(sunt fara amoniac si nu contin decolorant)