| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Vi s-a intamplat ca dupa o relatie de lunga durata sa vina o zi cand te intrebi cum ai reactiona daca persoana pe care o iubesti te va parasi sau vei fi nevoit/a sa renunti? Ce ati simtit? Vi s-a taiat respiratia si ati simtit ca fiecare clipa fara el/ea e ca si cum ati renunta la viata? Sau v-ati gandit ca viata merge inainte?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,indiferent daca ramai fara suflet in tine sau nu, viata intr-adevar merge inainte.Parerea mea este sa dai tot ce poti si tot ce ai in dragoste, fara jumatati de masura si fara sa astepti nimic inapoi.Si,daca viata a hotarat sa iti ia iubirea si s-o arunce pe alte drumuri, vei invata sa traiesti si cu asta.Dar nu-ti fa ganduri negre de pe acum.Amarasti multe clipe dulci si-ti ranesti inima fara rost. Iubeste la timpul prezent, ACUM.Lasa viitorul in pace, de venit o sa vina si vei vedea atunci ce va aduce. Iubeste, pur si simplu.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Mi s-a intamplat dar in general eu sunt o fire foarte optimista si sunt fff constienta ca orice inceput trebuie sa aiba si un sfarsit si ca nimic nu este pentru totdeauna! funda?

| mikuta a răspuns:

Buna intrebare, si eu m.am candit la chesti asta si nu as vrea sa mie se intample cu prietenul meu am un an si jumatate daca mi.ar face asa ceva mar distruge complet.

| AnaMaria_3575 a răspuns:

Uneori iti mai sare gandul...dar nu trebuie sa iti umbreasca prezentul gandul ca oare ce se v-a intampla,se v-a sfarsi asa sau asa? Daca e sa se termine se poate termina si pur amical de comun acord cu nici un resentiment insa si cu resentimente si durere in suflet totul pana acolo depinde de tine,parerea mea e sa nu te mai gandesti la lucruri negative oricum pe unele nu le poti preintampina,traieste ti frumoasa relatie, fi cat mai degajata si mai putin implicata sa vezi ca e mult mai bine, orice inceput are si un sfarsit si orice sut in fund este un pas inainte.Te pup