| sommernacht a întrebat:

Vi se pare corect ce a facut femeia in mica intamplare de mai jos?

"Un om de afaceri i-a trimis soției un fax prin care o anunță că o înșală cu secretara lui de 18 ani:

„Draga mea soție,
Sper să înțelegi că acum, când tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai poți satistace.

Sunt foarte fericit alături de tine, te consider o soție minunată și, sincer, sper că nu te vei simți rănită sau jignită când vei afla că în momentul în care tu citești acest fax, eu fac amor în hotelul Camino Real cu Nicole, secretara mea în vârstă de 18 ani. Nicole îmi satisface toate fanteziile, nu mă refuză niciodată, nu se plânge niciodată de oboseală sau dureri de cap.

Totuși, voi ajunge acasă înainte de miezul nopții".

Când afaceristul a ajuns acasă, a găsit pe noptieră următoarea scrisoare de la soția lui:

„Dragul meu soț,
Am primit faxul tău și nu pot decât să mă bucur pentru că m-ai anunțat. Profit de această ocazie pentru a-ți reaminti că și tu ai tot 54 de ani.

De asemenea, te anunț că atunci când vei citi acest mesaj, eu voi fi în mijlocul unei partide de dragoste la Grand Hotel cu John, antrenorul meu de tenis, care la fel ca secretara ta, are 18 ani. John îmi satistace și mie toate fanteziile și nu se plânge niciodată de oboseală, la fel ca secretara ta, dar cu o mică diferență, pe care o să o înțelegi imediat.

Pentru că ești un om de afaceri de succes și, în plus, ești licențiat în matematică, vei înțelege cu ușurință că ne aflăm în aceleași împrejurări, dar cu o mică diferență: 18 intră de mai multe ori în 54 decât 54 în 18.

Acestea fiind spuse, nu mă aștepta în această seară acasă, ne vedem mâine.

Te sărută soția ta, care te înțelege cu adevărat. Sper să mă înțelegi și tu pe mine!".

Adevarata cireasa de pe tort partea cu 18 intră de mai multe ori în 54 decât 54 în 18.

De ce credeti ca a trimis sotul acel fax? Mie imi vine in minte Lama lui Occam. Cea mai simpla solutie e cea mai corecta. Ca ele e un nesimtit. Dar sa fie doar asta oare? Voi de ce credeti ca a trimis acel fax? Are el dreptul sa se oftice ca ea a facut la fel? Voi ce ati fi facut in locul ei?

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are dreptate ala la 54 de ani daca intra de cateva ori si pote isi da duhul dar aia la 54 de ani in ea poate intra o armata si inca mai poate, asta e diferenta intre barbati si femei ca ele pot non stop in timp ce barbatul abia poate cu una numai vb ca aia la 54 de ani face pe gratis dar el plateste, concluzia cele mai proaste creaturi de pe fata pamantului sunt barbati se tot lauda ei dar de fapt femeile conduc lumea

| LoveSleep a răspuns:

Eu nu înțeleg partea cu numerele sad

| xjkl a răspuns (pentru LoveSleep):

Când o să îmbătrânești, o să înțelegi.

| LoveSleep a răspuns (pentru xjkl):

Când n-o să mai intru deloc in 18?

| xjkl a răspuns (pentru LoveSleep):

Ceva de genul.

| LoveSleep a răspuns (pentru xjkl):

18 zici că ai?

| xjkl a răspuns (pentru LoveSleep):

Cu un an mai bătrână.

| Divy a răspuns (pentru xjkl):

Exact ce ziceam eu laughing

| xjkl a răspuns (pentru Divy):

Ce?

| Divy a răspuns (pentru xjkl):

Nu-ți aduci aminte, ce ți-am zis de mai bătrână?! -__-

| xjkl a răspuns (pentru Divy):

Nu-mi amintesc straight face

| Divy a răspuns (pentru xjkl):

Eu. fete d'oh ahh las-o baltă credeam că sunt mai important de atât

| xjkl a răspuns (pentru Divy):

Aaa, știuuulaughing

| Divy a răspuns (pentru xjkl):

laughing

| Doub a răspuns:

rolling on the floor)
foarte tare

| Holiday a răspuns:

Asta nu e o intamplare, e un banc care a circulat mai demult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Occam's razor, rawwwwr

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doctor House much? smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, well blushing

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci hai ca ma dau la tine prin mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot decat sa relatez faptul ca doi soti aveau amanti care ii satisfaceau, din punct de vedere sexual, mai bine decat partenerul lor de viata. Fapt pentru care s-a ajuns si la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se fi temut oare omul de afaceri de un infarct si a vrut sa se asigure ca sotia va sti de unde sa-i ridice hoitul?
In locul ei, as fi venit mult mai repede acasa, in caz ca sunau cei de la morga pentru a.l recunoaste.

| BibiMilano a răspuns:

NU are dreptul sa se oftice, pentru ca e el care a gresit in toate astea cum a putut sa zice asa ceva?

| Roxin a răspuns (pentru BibiMilano):

Pe bune? El a gresit? Eu zic sa impartim vina. Daca citim cu atentie, amandoi inseala. happy Feminismul...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru BibiMilano):

Stau si ma gandesc si tot nu reusesc sa-mi dau seama care parte a organismului tau l-ai folosit pentru a formula un raspuns atat de... "elaborat"? rolling on the floor

| blAster85 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

laughing)))