| a micaaa a întrebat:

Vi se pare prea mare diferenta de 7 ani intre un baiat si o fata? eu am 16 ani... dar il iubesc enorm:X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, si ce conteaza cumva varsta? Atat timp cat va iubiti e totul ok, si eu am un prieten care are 21 de ani si eu 16, e diferenta de 5 ani, dar noua nu ne pasa, iubirea nu are nicio legatura cu varsta, doar ca sti tu ca un baiat matur, are mai multa experienta, poate are o gandire mult mai diferita decat a unei fete de 16 ani, dar oricum iubirea e cea care conteaza cu adevarat, in mod normal fetele se maturizeaza mult mai repede.

| Alisa a răspuns:

Dragostea nu are varsta. dar ai grija si fi atenta. incearca sa nu pui suflet pana nu esti sigura ca el te iubeste sincer, ca apoi sa nu suferi.winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Atata timp cat va iubiti nu mai conteaza nimic!love struck

| User a răspuns:

In primul' rand nu trebuie sa ne intrebi pe noi chestia asta... e viata ta. in al doilea rand. nu e nu stiu ce mare diferenta 7 ani...
Si ca sa te incurajez, diferenta de ani dintre sor'mea si barbasu' e tot de 7. si se inteleg bine.

| adi4ever a răspuns:

Doar 7 ani diferenta? da o diferenta de 30 de ani ce are? ca nu e exageratlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| LCD a răspuns:

La fel ca si la minehappy

| LuS[z] a răspuns:

E cam mare dar stii cum se spune... iubirea nu are varstawinking

| bianca a răspuns:

Nu normal ca nu
conteaza sa va iubiti
te pup:*

| criss:) a răspuns:

1)iubirea nu are varstahappy.
2)ai grija sa nu te vrea doare pentru. a se culca cu tine!
ps.:si intre parintii mei este diferenta de 7 ani.
bafta!

| madalykuka a răspuns:

Stii cum,,, acum depinde,, daca tu aveai 24 si el 31 spuneam ca e ok deoarece el sigur nu ar urmari nimic de la tine,,, bine aproape,,
dar la 16,,, sunt cam multe semne de intrebare,,? adica crezi ca el se uita la o pustoaica [scze daca team suparat] ca tine numai asa de flori de mar?
oricum,, thu stii mai bine,,, si pana la urma faci cum considerii, dar fi totusi prudentawinking

| xandra_3994 a răspuns:

Iubirea nu are varstalove struckxxsi atat timp cat va iubiti, nu vad care e problema:*

| Cryzy a răspuns:

Daca va iubiti, atunci nu vad nimic gresit.Intre unchiul si matusa mea e diferenta de 11 aniwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca el are 23 big grin. Nu ar fi cine stie ce, daca amandoi aveti o gandire mai apropiata, amandoi cam aceeasi parere, cam acelasi anturaj. Totusi, este o diferenta destul de mare, si nu merita doar incercat, trebuie sa fie sigura ca te iubeste sincer, nu doar pana te duce in patwinking.