| anonim_4396 a întrebat:

Viata e grea, nu mai are rost sa mai trăiesc nu mai vreau sa fiu singur, vreau ca nopțile sa am pe cineva lângă mine, care la culcare sa imi spuna te iubesc si dimineața la fel. Degeaba ma uit eu după fete de genul meu ca ele niciodata, nu o sa se uite la mine. Peste o săptămână fac 26 ani, dar 27 de ani nu o sa mai apuc în copilărie, de mic copil am zis ca nicio fata nu se va uita la mine si am ajuns la 25 de ani si s-a adeverit. Vreau sa ma omor, nu mai vreau sa mai exist, eu nu trebuia sa ma nasc, oricum sunt un nimic si eu nu valorez pentru nimeni. Fratele meu are 21 de ani si are o gagica care mulți ar vrea sa o aibă.
Viata asta urâtă grea, nu mai am de ce trăi.

21 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce ai scris la inceput zici ca sunt versuri de manele, smr

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate NU fetele sunt de vina, TU esti pentru ca NU ai tupeu

| RAY a răspuns:

Te plangi ca o virgina dupa sex sincer,ce fata sa stea cu tine esti lipsit de carcater si banuiesc si de fizic,sa faza cum sasi iei viata ca nu ai iubita mi se pare ceva care nu e masculin pe bune,fi naibi barbat ai o varsta,maturiseazate,banuiesc ca alergi dupa alea frumoase in scimb tu ce oferi nu ma mir,nici eu nu as vrea sa am un amic ca tine sincer,atata va plangeti ma de parca ati pe patul de moarte, as vrea o iubita este o frustrare, complex, capriciu atat parerea mea, si singur poti trai ok cei care nu pot nu sunt barbati parerea mea

| Oana92 a răspuns:

1. Exista o teorie cum ca povestile din copilarie iti influenteaza viitorul. Nu te-ai ajutat cu nimic!
2. Nu inteleg ce vrei de fapt de la noi! Orice iti zice cineva e din start gresit, iar metode de sinucidere nu iti putem spune. Deci, ce vrei de fapt cu toata vaicareala si telenovela asta de prost gust?

| WaterDrop a răspuns:

Omule, ce naiba.O sa ajungi ca RAY26ETC, chiar iti doresti asta? El nu intelege ce i se spune, dar tu ce ai?

Iesi maine pe strada si intra in vorba cu minim 5 fete ca sa-ti revii.Mai ales ca ai si un frate de genul asta.De ce nu vorbesti cu el si ii ceri ajutorul? Sigur o va face.Nu`ti mai plange de mila ca sunt barbati imbracati in femei pe strada si tot au succes.Tu de ce nu ai avea? Iti lipseste doar curajul.

| Steam321 a răspuns (pentru WaterDrop):

Da eu cu fratele meu nu prea vorbim si n-am cum sa îi cer ajutorul si de ce sa nu îmi plâng de mila daca s-a adeverit ce am spus la vârstă de 14 ani am spus si s-a adeverit acuma la 25 de ani

| ShaOfHatred a răspuns:

Oamenii incep sa se sinucida cand nu au ce ***. Nu te inteleg. De ce vrei sa te sinucizi daca nu suferi de nimic. Du-te si tu in oras, mergi in club, agata si tu ceva. Daca numa stai si scrii pe TPU, nu rezolvi nimic. Meri ma si cauta si tu gagici. Oricine poate sa aiba o iubita. Daca nu a-i gasit-o inca, o sa vina si ea. Unii nu isi gasesc dragostea nici la 60 de ani si nu se plang. Nu mai fi suparat ca imi faci greata.

| AlexCristi97 a răspuns:

Salut.Ti-am zis ca sunt dispus sa te ajut dar nu ai dat niciun semn. Ai adresa mea de skype, daca nu ai, fa-ti una si hai sa vorbim sa iti zic exact care e treaba (asta daca vrei o parere sincera si impartiala)... iti tot plangi aici de mila dar degeaba daca nu esti dispus sa lasi pe cineva sa te cunoasca putin si sa iti zica exact care sunt minusurile si plusurile tale reale (ca 100% ai o perceptie gresita asupra ta)

| UzOm a răspuns:

Și chiar nu poți sta fără cineva lângă tine? La tine toată viața se rezumă la iubire? CE PATETIC!

| immaBeast a răspuns:

Stai, stai, stai, lasati raspunsul la intrebare, unde este chiftelutacrocanta?
Mereu raspundea la intrebari de genul, mereu o baga pe aia cu strabatutul cearceafurilor si ma facea sa rad. laughing))
Pacat, nu a raspuns chifteluta, intrebarea nu este amuzanta, scuze. rolling on the floor)

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru immaBeast):

Ma cheama VerginicaVacaGrasa nu chifteluta

| immaBeast a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Stai ca v-am incurcat, nu stiu de ce m-am gandit la chifteluta, tu trebuia sa raspunzi. laughing))

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Inceteaza cu prostiile si traieste-ti viata!

| veryhonest a răspuns:

Viata o sa fie "urata si grea" si dupa ce o sa ai o gagica langa tine. Sa crezi ca te va scapa de toate problemele nu e decat o naivitate de-a ta.

| dorin1995 a răspuns:

Man asculta sinuciderea nu este o rezolvare
Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine am 20 de ani. dar asta nu inseamna ca trebuie sa te omori pentru ca esti singur
Priveste si tu partea buna a paharului adica o sa fi sef peste casa tawinking tu esti capu si baza in casa
Chiar daca nu ai o femeie asta nu inseamna ca trebuie sa te omori.
Chestii care le auzi de la altii gen : ce e al tau e pus deoparte " ghici nu e cuvintele de genu ala sunt aruncate sa prinzi ceva curaj
Deci in concluzie stai relax si nu face nimic
Ps : Urmeaza-mi un mic sfat "fa si tu ca mine " " traieste ziua cu totul facut la maxim ca si cum ar fi ultima zi si o sa vezi ca o sa te simti foarte satisfacut si implinitwinking ai grija de tine!

| lovemusic605 a răspuns:

Și eu care credeam că stau prost la 18 ani. :-p Din păcate, societatea din ziua de azi este plină de fițe și prejudecăți și e chiar greu să găsești o persoană potrivită (sau ea să te găsească pe tine, de ce nu?). Totuși, mai ai atâtea motive să trăiești! Gândește-te că ai oameni care țin la tine (mă refer la familie și prieteni) și ei fac tot posibilul să-ți fie bine. Nu există o anumită vârstă la care să-ți întâlnești dragostea. Tu încearcă, oricum, să nu te mai gândești așa mult la asta și să îți trăiești viața făcând tot ceea ce-ți place. Așa fac și eu. Ieși puțin din zona ta de confort și implică-te în cât mai multe activități ce-ți plac ție, urmând să obții rezultate pe măsură. Asta îți va crește încrederea în sine mult și nu vei mai fi negativist. Stai calm, că iubirea va apărea și ea cândva. Decât să fie ceva așa, la repezeală, și poate să sfârșești urât de tot, mai bine rabzi.

Toate se întâmplă cu un motiv, inclusiv faptul că nu ai avut prietenă până acum. Poate nu ar fi ieșit nimic serios și decât să fi suferit, mai bine fără... Oricum, fii calm, că universul are grijă ca și tu să primești ceea ce meriți, numai să ai răbdare.winking

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru lovemusic605):

Daca ai tupeu reusesti agati si cea mai fitoasa fata

| lovemusic605 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da, dar la ce bun să ai o fițoasă lângă tine? Sincer acuma. :-p

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru lovemusic605):

Distractie si sex frate

| nemesmeda a răspuns:

Viata merita sa o traiesti, nu se rezuma la a avea sau nu gagica/gagic, viata are bune si rele, insa te ai intrebat de ce nu ai? poate esti prea sever, sau aspiri la ceva ce nu iti aduce fericirea, poate destinul tau e sa intalnesti perechea mai tarziu cand nu te gandesti ca viata se rezuma la gagicareala
uita te mai bine, poate persoana e chiar linga tine si tu nici nu o vezi. o data cu trecerea prin viata vei vedea ca nu de gagica ai nevoie ci de persoana careia sa ii iubersti intai sufletul, apoi trupul. Si mai lasa internetul, iubirea nu e in lumea virtuala ci in cea reala, iesi afara, nu trebuie sa te imbeti sa gasesti o pereche, trebuie sa fii treaz sa o vezi bine, bafta