| theStar a întrebat:

Virgina sau experimentata? argumentati alegerea

Răspuns Câştigător
| marla a răspuns:

Experienta nu este un mare plus intr-o relatie in care domina sentimentele sincere dar nu dorinta de a face sex... experienta este doar o scuza p. u alea care au facut-o de mai multe ori si cu mai multi. multi. majoritatea prefera virginile. e cam neplacut sa faci dragoste cu o fata deja "folosita ". asta o zic din celea ce stiu, din ceea ce am analizat si din ceea ce mi-au mai zis unii prieteni. referitor la aceste relatii =)

12 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Experimentata! Pentru simplul motiv ca o femeie nu e o p**** si nici un himen.In al doilea rand vreau sa fac sex cu o femeie, nu singur cu un "manechin" nemiscat si stresat pe deasupra. Daca se intampla sa fie virgina asta e...desi in cateva cazuri am refuzat.
Concurenta e totul. Ce farmec are sa fii cel mai bun daca esti singurul "concurent"?!big grin
Multi vor fete virgine pentru casatorie si "curve" inainte de casatorie, sau in paralel cu aceasta si cu "relatia serioasa" de dinaintea acesteia. Ce nu stiu "saracii" e ca cele pe care ei le pastreaza de "bune" (majoritatea covarsitoare) fac sex intre timp cu altii mai putin "inocenti", iar la un moment dat o sa-i paraseasca si ei nu o sa mai apuce sa constate ca nu mai sunt virgine de foarte mult timp.
Mortale mi se par insa cele care fac sex oral si anal la greu cu altii iar fraierului ii "dau" himenul in noaptea nuntii...rolling on the floor

identitate
| identitate a răspuns:

"Draga" @marla esti stupida tu si asta fara dubii.Habar nu ai pe ce lume traiesti! Auzi ce spui?"Folosita!". Dar despre ce vorbesti, despre un prezervativ sau despre o femeie?! Si logic dupa ce te "foloseste" nu ar fi cazul sa te arunce si pe tine si sa caute alta "nefolosita"?!
Mereu primesc "stupid" doar de la persoane stupide si chiar daca o sa adun 10000 de asemenea calificative nu-mi pasa, asta inca de pe vremea in care mergeam la scoala.Asa ca o sa continui sa-mi exprim opiniile argumentate si ancorate in realitate.Asta desi sunt putini cei care merita cu adevarat ajutati si am ramas pe "TPU" numai datorita lor si mai ales celor care imi solicita parerea prin mesaje private.Altfel...sunt prea multi prefacuti si incuiati la minte si as fi renuntat cu mult timp in urma.Mai sunt insa unii care gandesc ca mine si imi exprim parerile public pentru ca ei sa nu creada ca gresesc si sa se schimbe in rau.

identitate
| identitate a răspuns:

@theStar Am scris "Daca as primi 10000"! Intai de toate ai mancat un "0", nimic important in aparenta insa "0" asta creste cifra de 10 ori.
Punctajele, daca tot le-ai dus in discutie, trebuie sa le pui in balanta, sa vezi cate sunt pozitive si cate sunt negative.In plus,"voturile" de "stupid" ale raspunsurilor mele nu pot sa vina decat de la persoane care nu gandesc. Uita-te un pic la punctajele tale, esti la 50/50 %. Sa nu mai vorbim de faptul ca pui sute de intrebari si esti in stare sa dai cateva raspunsuri si alea dupa cum vezi...sunt asa cum sunt.Si mai invata sa scrii limba romana. Poti sa gresesti, sa intrebi cat vrei si raspund cu placere, nu cer "perfectiunea". Dar asta numai atat timp cat nu faci pe inteligenta cu mine sau cu altii sau te "pui" undeva muuuuuuuult mai sus decat iti este locul!
Si esti si tu una care se mandreste cu himenul ei, altceva nu prea gasesti in tine.

@marla Unele din lucrurile pe care le-am scris mai sus poti sa le iei in considerare si tu. Puteam sa aberez pe tema sau sa deviez de la tema, in nici un caz nu puteam sa "aberez de la tema" cum spui tu.
Si nu am deviat decat ulterior primului raspuns, obligat de aberatiile voastre.Nu stiu cum poti sa te consideri femeie daca sustii asemenea lucruri (chiar daca nu iti apartin), o gandire misogina si absurda.Nu sunt exceptional cum spui, sunt perfect normal. Daca tu crezi ca asa ceva e iesit din comun ar fi cazul sa schimbi anturajul. Daca tu prezinti opiniile baietilor pe care ii cunosti, in mod evident si iubitul tau are aceeasi gandire. Daca ti se pare normal sa fii numai cu un barbat in viata ta, sa crezi tot ce spune el si sa ai impresia ca asa e bine si asa sunt toti, e problema ta.Nu e grav atat de mult faptul ca el sau ei gandesc asa, pe cat e de grav faptul ca tu accepti sa fii tratata astfel.
Nu ma influenteaza calificativele primite de la ceilalti, pentru simplul motiv ca parerea mea despre mine e mai presus de orice.Doar pe mine trebuie sa ma suport sau sa ma plac 24 h/zi, pe nimeni altcineva.Si doar eu nu pot sa ma mint, ceilalti pot sa minta, atat in aprecieri cat si in desconsiderari.
Multumesc pentru urarea de "Bafta in relatiile tale!" dar... Nu, multumesc.Nu am niciodata nevoie de asa ceva, e suficient sa intalnesc femei care nu numai ca au creier, dar il si folosesc asa cum trebuie."Bafta!" iti doresc tie, cred ca ai nevoie atat timp cat nu actionezi si astepti sa-ti ofere altii cat (si daca) cred ca meriti, iar tu te multumesti cu atat.Numai bine...

| sasha a răspuns:

Recunosc o intrebare grea ...de nevasta vreau o virgina logic pentru ca nu vreau ceva ce e inceput deja vreau sa fie noua si originalawinking experimentata hmm poate pentru aventuri si atata

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Pentru tipul de mai jos...
Scuza-ma...
Eu sunt virgina na!
Dar toti vreti sa le... s-o faceti!
Dar tot toti vreti virgine! laughing
Cum vine asta?
Voi le ------, dar tot voi vreti virgine! laughing
Ma rog, e bine ca mai sunt si fete cu cap!batting eyelashes

| marla a răspuns:

@identitate. daca ai intelege ce am formulat mai sus, nu cred ca ar aparea opinia ta despre mine ca-s stupida. "folosita" la sens figurat! aici e vorba de alt ceva. nu de cate stupid a primit, serios! nu ne intereseaza! cam ai aberat de la tema/intrebarea propusa, eu am dat un raspuns in care am mentionat Majoritatea. daca la tine e alt fl, de ce ar trebui sa zici ca eu-s stupida, dar tie nu-ti pasa ca multi iti pun stupid. esti cam straniu big grin daca tu nu esti ca altii si esti atat de deosebit si preferi una mai experimentata in care multi si-au virit. si faci sex p. u a concura cu fostii ei. atunci esti exceptional. bafta in relatiile tale!

| marla a răspuns:

Te supraapreciezi si nu cred ca mai merita sa mai zic ceva. ca oricum vei incepe a vb despre tine si calitatile tale nenumarate etc. Asa ca oricum fiecare ramane cu ideea sa si sa stii p. u viitor nu poti caracteriza o persoana numai dupa un raspuns, ca sa stii eu ce prezint trebuie sa ma cunosti. dar luand in consideratie ca eu nu stiu cine esti tu si invers tu te caracterizezi pe tine si nu raspunsurile mele sau pe mine ca sa numai apara dezacorduri. pa

| NDY a răspuns:

Eu zic ca e ma bine la casatorie sa fii virgina.Chestiile astea trebuie sa se intimple doar din dragoste curata/pura ci nu doar pentru a avea o oarecare experientsa...Kind o faci cu experientsa nu e aceeasi cand o faci cu cel pe care intr-adevar il iubesti mult si pentru prima oara... e cu totul altcevawinking

| theStar explică:

Dac primesti 1000 de stupid poate ca asa estiwinking nu crezi>? adica 1000 de pers care confirma acelasi lcuru impotriva ta laughing 1 opinie contra 1000 naspa. dar eu n`am trebuie. nu ma tinganesc cu toti... ma intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevasta virgina? Va e frica de concurenta, baietilor? Doriti una care accepta tot ce i se impune si nu una care stie ce vrea si cum vrea... Una pe care s-o "invatati" cum se face... Curaj, lupta-i apriga la vanatoarea de virgine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experimentata nu inseamna curva; una care e virgina poate sa ajunga sa satoisfaca un barbat in pat mult mai bine decat o sparta

| griska_4807 a răspuns:

Domnisoara curata ca roua diminetii in toate privintele sau CURVA? nai ce alege! gandeste-te!