| zuzuma a întrebat:

Hei! deci vorbesc cu un.; baiat; de 3 saptamani, ne intelegem foarte bine, faza e ca nu suntem impreuna, dar cand ies impreuna cu fetele la disco, ma vad cu el, iesim afara ne sarutam, si stam impreuna, ma conduce el acasa, faza e ca odata a zis :suntem impreuna?! si eu am zis ca nu, si dupa a zis ca suntem doar amici, dar nu pot sa fim amici, ma intalnesc cu el ma sarut si nah cum sa il intreb daca vrea o relatie cu mine, ce sa fac? HELP

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca deja sunteti iubiti e ceva frumos un inceput

| Cypronge a răspuns:

Salutare.
Sincer nu vad problema, daca va sarutati cand va intalniti asta inseamna ca suntei deja impreuna, nimeni nu isi saruta amicii e ceva absurd. Sunt convins ca el e de parere ca sundeti impreuna, orice baiat normal asa ar gandi cand o fata il saruta la fiecare intalnire. Dar hai sa zicem ca aici se intampla ceva ce e peste puterea mea de intelegere. Data viitoare cand te intelnesti cu el, spune-i ca ai incepul sa il placi mai mult decat un prieten, si ca ai dori sa petreceti mai mult timp impreuna. Sau mai simplu spune-i asa: X sa stii ca imi place de tine si vreau sa fim un cuplu, ce zici?
Mult supces, ceau.

| alyalynutz a răspuns:

Fa tu primul pas.

| annon1996 a răspuns:

Pur si simplu, daca te iubeste va accepta!