| AnastasiaKatelimov a întrebat:

Voi credeti in iubire la prima vedere?

27 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da.

| Zenithf a răspuns:

Da, cred, dar totusi eu zic ca e mai buna cea la a doua vedere.

| AnastasiaKatelimov explică (pentru Zenithf):

Bine ganditlaughing Intr-adevar, e mult mai sigur asahappy

| Zenithf a răspuns (pentru AnastasiaKatelimov):

Eu ziceam mai buna, este si mai sigura, dar se poate referi la o sumedenie de alte motive, nu doar siguranta, prin care 'la a doua vedere'>'la prima vedere'.

| EvilThoughts a răspuns:

Cred în atracție la prima vedere.
Cred că te poți simți atras fizic de o persoană de prima oară când o vezi, dar nu o poți iubi, așa subit.
Iubirea cere timp, în vreme ce atracția nu. Iubirea cere timp să se înfiripe între doi oameni, cere timp să cunoască cealaltă persoană și să o cuprindă.
Atracția cere să fie chimie și aduce plăcere. Nimic mai mult.
Sper că m-am făcut înțeleasă.
O zi bună happy

| RAY a răspuns:

Nu,nu cred nici la a mie intarnire ca exista asa ceva intre doua persoane

| mihai69 a răspuns:

Nu; doar la prima scrisoare. Pe o vedere nu încap destule fraze.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu abia cred în iubire şi tu zici să cred la prima vedere?

| AnastasiaKatelimov explică (pentru OnuOnulică):

Era doar o intrebarelaughing Dar ce te face sa nu crezi in dragoste?

| OnuOnulică a răspuns (pentru AnastasiaKatelimov):

Multe chesti... câteodată nu mai merită să iubeşti pe cineva caruia nu îi pasă...sad

| neutrino a răspuns:

Nu.

| PedoBarbie a răspuns:

Puţin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in atractie.

| Foxyyyy a răspuns:

Aia nu e iubire, e doar o atractie foarte puternica.

| Lαrisα a răspuns:

Da. love struck

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Da,iubire de la primul numar.

Iar sunteti copii.
Cum sa iubesti de la prima vedere?
Aia se cheama atractie eventual chimie.

| varcolaccc a răspuns:

De fapt este Atracția de moment de aia poate fi un sentiment mai puternic decat iubirea in sine.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Iubirea si dragostea la prima vedere n-au limite si varsta happy

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Da, dar nu se intampla prea des happy big grin

| AnastasiaKatelimov explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

Stiu...sad Dar e bine sa speri, nu?laughing

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru AnastasiaKatelimov):

Mda happy dar iubire la prima vedere happy dar, doar a unuia dintre ei se poate intampla mai repede big grin

| CrissNico a răspuns:

Da, cand vezi pe acel cineva iti trece toata viata prin fata ochilor alaturi de el/eahappy Doar ca treaba asta nu se intampla prea des, pacat.
Dar oricum droagostea la prima vedere exista sau mie cel putin asa imi place sa credhappy

| AnastasiaKatelimov explică (pentru CrissNico):

Si mie imi place sa credhappy Poate mi se va intampla, ca pana acum nu s-a aratat nici un Fat-Frumoshappy

| CrissNico a răspuns (pentru AnastasiaKatelimov):

laughing Da sper, conteaza mult sa te placa si el tongue Eu char dac am placut pe cineva din prima clipa, nu a fost sa fie deaorece nu era reciproca treabalaughing

| AnastasiaKatelimov explică (pentru CrissNico):

Stiu, si eu am un astfel de caz, dar e vorba de prietena meahappy

| SpookyKid a răspuns:

Nu iubire dar atractie puternica da... feelingul acela ce te atrage sa cunosti din ce in ce mai bine persoana raspectiva