| alexandra22222 a întrebat:

Vreau cat mai multe păreri! Am făcut doua teste de sarcina,au ieșit doua liniute. Liniuța a doua puțin mai deschisa,un roșu mai deschisa. Este pozitiv sau nu? Așa trebuie sa arate? Este sigur? Sunt însărcinată?(fara răspunsuri ca trebuie sa merg la ginecolog, vreau răspunsuri la întrebarea cu testul) va mulțumesc si aștept urgent!

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa faci un test maine dimineata la prima ora din prima urina.
Normal 2 liniute indica sarcina.
Dar pentru linistea ta, fa un test dimineata..cu toate ca sunt teste care il poti face la orice ora.
O seara bunahappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura metoda de testare al carui rezultat este considerat ca fiind 100% sigura este cea prin care se determina existenta sau lipsa hormonul de sarcina hCG in organism facuta intr-un laborator. Acest test de sarcina se poate realiza intr-un laborator de analize medicale pe baza unei analize de sange.Rezultatul se primeste in maxim 24 ore si este INTOTDEAUNA corecta in proportie de peste 98%. Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

Testul este POZITIV!
Ti-am mai spus o data parca.
Atunci cand e negativ, este absolut IMPOSIBIL sa se vada chiar si foarte foarte stearsa a doua liniuta.
Faptul ca o vezi, indiferent cat de pal e rozul sau rosul ala...inseamna ca testul e POZITIV!
Nu mai intreba acelasi lucru de 15000 de ori.
Este pozitiv.
Oricum dupa orice test pozitiv, e MUSAI sa mergi la ginecolog sa tii se confirme sarcina. In functie de ce vrei sa faci...de acolo pleci...de la ginecolog. Daca vrei sa il tii, te ia in supraveghere. Daca nu, iti face chiuretaj ori atunci ori te programeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i neaparat sa fie pozitiv! Am facut si eu un test si mi-a iesit la fel, prima linie se vedea perfect si a doua putin stearsa, ca sa fiu sigura mi-am facut analizele la sange, si a iesit negativ. Du-te si fa-ti analizele la sange, asa poti fii sigura!

| cristi10grei a răspuns:

Da esti gravida! cand apare 2 liniute,, fi bucuroasa happy

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Uite.
Esti insarcinata.
1 linie inseamna nu.
2 linii inseamna da.

| andreeas00ss a răspuns:

Da sunt sanse foarte mari sa fii insarcinata dar nu 100%. Pentru ca nu peri rea incantata de ginocolog iti recomand sa faci analiza ce se numeste "HCG+ beta" o poti face la orice laborator si costa in jur de 40 lei care consta in recoltarea unor probe de sange si in cateva ore vei primi rezultatul care iti masoara cantitatea unui horman din corp daca arata clar daca esti sau nu gravita.