| anonim_4396 a întrebat:

Vreau ceva cu acest barbat care se afla in viata mea de 2 luni, il vreau langa mine pentru mult timp...doar ca nu stiu, nu ma simt indragostita. As vrea sa simt ceva chiar si acei "fluturi in stomac" un fior ceva...doar imi place! Imi place cand sunt cu el..am momentele mele cand il ador. El este un tip super tare nu asa de ganditor si complex ca mine. Are ganduri serioase. Cand imi spune ca e indragostit nici nu stiu ce sa i raspund! Sa fie oare vina faptului ca totul s-a intamplat repede, ma refer la cunostina cu ai mei si altele.
hmm ma lamuriti si pe mine? accept orice parere. Nu stiu ce sa fac nu vreau sa-l pierd.
Pssad mi-a si spus ca el vede ca eu nu-l placsad)

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Incearca sa fi si tu cat de cat afectuoasa cu el, dar daca nu simti chestia asta, spune-i sincer ca nu poti iubii un necunoscut, daca vrea toata dragostea ta sa nu te grabeasca, sa iti dea voie sa il cunosti, il inteleg de ce te grabeste, daca el te place cred ca te vrea langa tine (asta daca nu ati ajuns in pat pana acum, dar asta e un alt capitol). Intr-o relatie comunicarea si increderea sunt baza, tu discuti cu noi in loc sa discuti cu el, deja e o greseala.

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La tine acum se intampla invers: inima nu-ti spune da, asa cum iti spune capul. Mai asteapta, poate apar fluturasii si nu mai crede toate minciunelele lui, pentru ca si el tot baiat este.

| iiUser20 a răspuns (pentru neutrino):

Clar, normal ..ma testeaza cam mult offf! ...Cum ar trebui sa ma comport atunci...cand imi scoate ochii ca el vede ca nu l plac si alte treburi

| neutrino a răspuns (pentru iiUser20):

Deja are pretentii absurde si de ...stapan.

| iiUser20 a răspuns (pentru neutrino):

Auuuu

| cristimihailov a răspuns:

Ai incercat sa fii deschisa cu el?
Sentimentele vin cu adevarat cand lasi garda jos.

| iiUser20 a răspuns (pentru cristimihailov):

Da. happy

| cristimihailov a răspuns (pentru iiUser20):

Oricat ai vrea, dragoste cu sila nu se poate atunci. Lasa-l. Nu ii mai face sperante desarte.

| sensualus a răspuns:

Depinde in primul rand de el sa simti acei fluturasi euforici si apoi iti vei raspunde ce anume doresti cu el

| Jasonn99 a răspuns:

Poate nu ar fi o idee buna sa o rupi, pur si simplu. Oamenii se indragostesc pe masura ce se cunosc mai bine.Personal,consider ca faza cu dragoste la prima vedere este poveste.Nu ai cum sa iti impui "sa te indragostesti".Fie te potrivesti cu omul respectiv fie nu.Nu sunt adeptul sa fiu cu X doar de dragul de a fi cu cineva.Va chinuiti sufletul unul altuia degeaba.

| iiUser20 a răspuns (pentru Jasonn99):

Asta si imi doresc, eu simt ca ma grabeste...si ii cer doar rabadare. Arde dorinta in mine de a sti cat mai multe despre el. El imi pare asa un visator, ce ii trece prin minte dupa el ar face!

| XxxxTakoKunXxxxx a răspuns:

Pai... Eu as zice sa vorbesti cu el chestiile astea. Pana la urma sinceritatea intr-un cuplu ii regula de aur. Sunt sigura ca el o sa iti inteleaga situatia si nu cred ca o sa ii se mai para ca tu nu il placi.
Daca nu vrei sa il pierzi eu zic ca ii ceva mai mult decat "il paci". Sper ca te-am ajutat. Bafta! happy

| iiUser20 a răspuns (pentru XxxxTakoKunXxxxx):

Nu crezi ca daca i as spune: nu ma simt indragostita, nu simt, nu aia si etc. L as pune intr o situatie proasta... poate ii dispar sentimentele pentru mine imediat laughing))

| XxxxTakoKunXxxxx a răspuns (pentru iiUser20):

Na atunci nu-i spune asta. Atunci cand iti spune ca ii indragostit de tine, sari la un mozol ca il convingi. laughing