| Anca a întrebat:

Vreau metode de razbunare pentru un om pe care l-am iubit atat de mult pe cat de mult il urasc acum. Vreau metode reale! Nu aparitia cu altcineva!
Vreau ceva sa doara! Atat de tare.incat sa nu poata suporta. Vreau razbunari dureroase si nu neaparat sentimentale. Vreau sa il vad la pamant. Nu incercati sa ma convingeti sa renunt. Razbunarea nu e arma prostului! Nu in cazul asta! Incerc de 1 an si jumatate sa il iert pentru ce mi-a facut si nu am reusit. Inca tin la el, dar il urasc mult mai mult decat il iubesc!
Vreau sa-l doara. Vreau sa il distrug din toate punctele de vedere.
Vreau metode. Daca incep sa ma gandesc eu la ele. vor fi dintre cele mai, malefice!

25 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Emani prea multa rautate ca sa pot sau sa vreau sa te ajut.
Mergi la un psiholog pana n-o sa fie nevoie de psihiatru.

| Anca explică:

Raspunsuri normale, nu de copii virgini nu o sa citesc aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anca):

Bine ca inca mai sunt in comparatie cu altiiwinking

| Anca explică:

Eu ma refer la razbunari gen : denigreaza-l in fata colegilor, vorbeste-le profesorilor rau despre el in absenta lui. spune-i ca-l barfesc etc, imprieteneste-te cu prietena lui apoi foloseste tot ce stii despre el ca sa-i faci rau ( cand are - ca le schimba des ), zgariat masina cu un cui etc. Ceva in genul asta vreau! Urate rau si care sa ii afecteze viata. Deja nu ma mai intereseaza sa sufere dupa mine. Stiu deja ca ma regreta. Dar nu imi e de ajuns. Vreau sa-l distrug.

| Anca explică:

Nu e o toana de moment. De 1 an jumate si-a facut loc razbunarea in mintea mea.
L-am vazut de cateva ori la pamant si m-am bucurat de raul lui. A fost pus in situatii urate si i-am ras in fata. Parca toate i s-au intamplat in mod negativ de cand ne-am despartit, fara ca eu sa fac nimic.
A dat doar de panarame si betive si m-am bucurat extrem de mult pentru asta.
Dar nu-mi ajunge... Vreau sa ii fac rau si nu o sa am liniste pana nu reusesc sa ma razbun pe atat pe cat consider eu ca merita.
Nu am 15 ani ...nu e o prostie de moment, nu vreau sa ma razbun pentru ca mi-a facut vreun fleac.
M-a facut o persoana fara scrupule, distrug toti baietii din jurul meu pentru ca nu mai am incredere in nimeni. M-am inrait prea mult din cauza lui!
Nu poate ramane nepedepsit. Iar eu n-am timp sa astept pedeapsa divina.

| Anca explică:

REGELE1, roata se invarte acum happy El mi-a facut rau ...acum e randul meu. Roata sa invarte pentru el happy

| Anca explică:

Tzintzi, avem mai mult de 20 ani. Eu 24 el 21.
Si nu a fost o prostie din trecut! Suntem colegi de facultate si nu o sa-l iert niciodata pentru ca m-a inselat fix cand a murit una din persoanele cele mai importante din viata mea, tocmai cu o colega de grupa. Nu am cum sa iert asa ceva! Nu poti sa ierti un om care te-a injunghiat cand erai deja la pamant! Si dorinta de razbunare nu dispare, ba mai mult creste pe zi ce trece, din cauza faptului ca suntem colegi si de fiecare data cand il vad, adica zilnic.imi amintesc ce mi-a facut. Si nu a contat f mult ce, cat a contat cand. Nu te poti pune in situatia mea, pentru ca una e sa iti imaginezi si alta e sa traiesti.
Nu sunt o persoana razbunatoare, nu m-am razbunat pe nimeni niciodata. Iert oamenii, desi nu uit...dar iert si merg mai departe.si devin indiferenta. Cu el nu am reusit!

| Anca explică:

Greece12, cu siguranta eman f multa rautate. De multe ori mi-e frica de mine si de ce-as fi in stare sa fac.
Probabil ca am fost mult prea ranita si nu pot sa iert. Am avut un soc cand am pierdut persoana aceea draga, ca sa mai pot suporta si acela ca el m-a lasat balta si s-a dus cu colega noastra si imi radeau amandoi in fata, desi eu eram la pamant din toate pct de vedere. Nu pot sa uit asta. Cu ea nu am nimic. Desi niciodata nu mi-a fost mai mult decat o colega oarecare, nu am urat-o si nu o urasc. Ea nu avea datoria sa se stapaneasca. Ea nu era prietena mea. El era persoana care trebuia sa-mi fie alaturi si sa nu faca asa ceva.nu atunci happy

| Anca explică:

Andreeaoanta, am avut pe altcineva. Am tinut la acea persoana, dar asta nu inseamna ca am uitat sa ma razbun pe el.

Si nu, nu vreau sa se intoarca la mine. Niciodata nu mi-am dorit asta pentru ca mi-e scarba de el ca persoana demult. Si pe zi ce trece tot mai mult. Vreau doar sa fie nefericit! Nu sa ma conving ca ma vrea inapoi. Pt ca stiu demult ca ma vrea. A regretat ca a facut acel lucru si ma regreta si inca tine la mine. Dar eu nu-l vreau inapoi happy Vreau sa fie la pamant, cum am fost si eu.

| CristinaElena96 a răspuns:

Buna Anca,nu sunt o experta in lucrurile astea si nici nu cred ca voi fi, dar vreau doar sa iti spun ca esti suparata pe moment, de asta gandesti atat de negativ.Nu are rost nici macar sa te gandesti la o asemenea persoana, care nici macar nu merita interesul tau, mai pe romaneste nu merita sa iti bati capul cu el.Pentru ce? Doar cred ca esti o fata frumoasa,desteapta care poate cuceri barbati, doar cu un zambet.Ce rost ar avea razbunarea ta pentru un barbat care nici macar nu merita sa il privesti? Doar stii ca indiferenta doare cel mai tare, in toate cazurile.Gandeste pozitiv si termina cu aberatiile pentru ca sunt sigura ca esti o fata inteligenta cum am mai precizat si mai sus.Pentru un barbat suferi atat? Merita? Sincer imi pare rau,pentru ca probabil nu am experienta ta, sunt doar o copila, dar vreau sa iti spun doar ca nu merita.Ai grija de tine si sper sa nu faci vreo prostie:*

| CristinaElena96 a răspuns:

Fiecare face ce considera, si cum considera ca e mai bine pentru viata lui, sunt cazuri in care copii de 15 ani gandesc mai matur decat unii de 20winking (rar se gasesc cazuri, dar se gasesc)Iti urez mult succes

| DracusorImpielitat a răspuns:

Spune-le profesorilor ca el umbla cu droguri, ca s-a drogat si ca a incercat si pe tine sa te convinga sa te droghezi. Fura-i temele. Du-te in vestiarul baietilor la sport spunand ca un baiat a lasat o sticla cu apa si te-a trimis profesorul sa o iei (daca nu te lasa spune-i ca e cam urgent) apoi pune-i urzici in haine si baga-i telefonul tau in buzunar si apoi spune ca a fost furat. Pune-i piper in servetele ca sa stranute. daca isi ia cel de par la el pune-i crema depilatoare, sa vezi ca nu mai are pe ce sa mai foloseasca gelul de par.
P.S.: ATENTIE! Te avertizez ca poate o sa te simti prost dupa ce faci aceste lucruri, daca le faci si gandeste de 2 ori inaitne sa ranesti epe cineva.

| Merry24 a răspuns:

Cea mai mare razbunare e sa il faci sa te iubeasca si cand e lumea mai draga parasestel.sau stiu si eu

| Rares2594 a răspuns:

Eu zic sa il uiti, ca tot ce ii faci o sa se intoarca asupra ta happy bafta!

| tzintzi a răspuns:

La fel cum zice si lorycristy...doar cu mici diferente deooarece in momentul de fata gasesti destul de mult pusti cu varste cuprinse intre 15-17 care au fost trecut prin viata si au stiut cum sa infrunte probleme mult prea dificile pentru varsta lor.Deci intr-adevar unii la 21-22 de ani sunt niste simple ghivece fara seminte pedinauntru'.asa ca nu trebuie sa ramaneti surprinsi cand un pusti de 15-16 ani va v-a lasa masca la felul in care trateaza o situatie, vorbeste si se comporta mai bine decat un necrescut de 21-22.cunosc cazuri reale, acum sa revenim la oile noastre.
Cel putin eu, urasc razbunarea.nu conteaza de ce fel ar fi.Eu unul m-as supara al naibii de tare sa stiu ca imi bagi bete in roate la scoala si nu-mi pot vedea de viata din cauza ta.Ok! am inteles, te razbuni cum vrei tu, faci cum vrei sa-mi fie mai rau.Dar.vine din nou si randul meu, chiar daca ai zis ca el te-a facut sa suferi si acum se invarte roata.Repet,sper sa nu fie si el adept principiului meu, daca e asa ti-as sugera s-o lasi balta cu zgariatu' de masina si cu betele-n roata la scoala pentru ca nu rezolvi absolut nimic.Aaa ba da, rezolvi ceva.iti faci singura necaz cu mana ta.Repet din nou, las-o balta.eu unul as fi instare de mult mai multe decat imi imaginez, mai ales sa stii ca toate prostiile pe care le-ai facut au fost motive din trecut.Presupun ca amandoi sunteti pana in pragul varstei de 20 de ani, nu prea cred ca depasiti vreunul dintre voi 20 pentru ca la varsta aia nu ti-ai irosi timpul facandu-i planuri diabolice impotriva unui fost iubit.

| regele1 a răspuns:

@Anca: ceea ce am vrut eu sa spun ca roata de la moara o poti invarti la infinit daca nnu incetezi sa ii dai apa.Chiar daca te crezi mare cand cade apa peste tine si invartesti cu purere roata, pana la urma qapa o sa cada in cealalta parte si tu te vei scufunda.

| felix24 a răspuns:

Razbunarea nu e cheia spre fericire! deci mai bine nu te razbuni

| bluuuu a răspuns:

Draga mea. pentru barbati nu exiista nici un motiv aspru de razbunare poate. moartea. dar sa stii ca razbunarea nu e un motiv foarte bun.lasa-l ca tot se va intoarce el la tine, mereu se intorc, si ve-ti fi iar impreuna. si chiar daca nu se va intoarce inapoi crede-ma. NU TE MERITA. lasa-l. gaseste-ti pe alt cineva pup

| minnieee a răspuns:

Arata-i ca esti mult, mult mai fericita fara el si ca nu-ti mai pasa de el.(chiar daca o faci)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rost are sa te razbuni? Vrei sa il faci pe el sa doreasca sa se razbune la randul lui, mai bine? Ai grija ca poate incercand sa il defaimezi o sa arati tu ca o idioata. Oricum, roata se invarte...

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Raul este extrem de sofisticat.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Uite,la cum ai descriu acel baiat in postare, cred ca si astazi mai continua calvarul. Daca te razbuni, NU MAI AMANA, daca amani NUMAI TIE iti faci RAU.Fa-o pe moment, nu mai astepta daca vrei atat de tare.

| MtfkRebekah a răspuns:

Prin asta trec si eu si crede-ma de multe ori as avea nevoie sa stiu ca cineva ma intelege. De aia am si decis sa iti raspund. Ok, sa zicem razbunarea e arma prostului sau ca nu aduce decat necaz, nu exclud aceasta varianta, doar ca barbatii sau mai bine spus unii barbati sunt asemenea copiilor, daca nu sunt sanctionati la timp si-o iau in cap. Si eu sunt tot asa intr-o situatie doar ca e mult mai complexa, mult am stat si m-am gandit cum sa ma razbun. si am facut o mica parte din razbunare. Am intrat pe un site de matrimoniale si i-am facut cont pentru "sectiunea " de gay. A fost amuzant mai ales cand incepea sa primeasca tot felul de telefoane si propuneri, ba chiar a primit o oferta sa faca video chat pentru gay. Dar asta e o alta poveste. Stiu un caz, o cunostina ea are 21 ani si tot asa a fost ranita si bla bla. si dupa un timp ea s-a schimbat total, adica toate atuurile care le avea pana atuni le-a accentuat, s-a schimbat radical mai cu alte cuvinte doar ca in bine, il ignora total, cand se intalnea cu el se uita efectiv ca la un gunoi si nici un il baga in seama sau il sauluta in cea mai mare scarba si asa el tot dadea semne ca ii pare rau, a decis sa il faca sa se reindragosteasca de el, doar ca mult mai tare, iar dupa o perioada s-au dus la el acasa, tot saruturi absolut tot tacamul si l-a legat de pat, a aranjat in asa fel incat sa "o sune cineva " si a zis ca vine imediat. Cand s-a intors era imbracata si cu o camera de filmat in mana, iar el era foarte dragut acolo pe pat gol si legat neputand face nimic, iar ea acolo undeva in spate foarte amuzata spunandu-i "Heyy uite ce dragut, un sclav. Hey sclav mic si ignorant, zambeste la camera ". Norocul lui a fost ca locuia cu parintii inca si a scapat, dar fata maica-si merita orice mai ales ca era gol, plin de ruj si legat. laughing O perioada sa asigurat ca nu umbla prin zone pustii, singura si tarziu in noapte si totul a luat sfarsit. Doar ca. dupa vreo 5-6 luni de la incident s-au intalnit intamplator si ea nu o mai apucat sa se intoarca si o dat ochii cu el. si i-a zis ca a inteles mesajul si ca nu ii va face nimic doar sa stearga filmarea sau macar sa nu o mai dea la nimeni.winking Povveste interesanta, si sincer demna de un film. thinking Sper ca te-am ajutat. Si daca gasesti idei mai bune sau vrei sa vorbesti cu cineva despre asta, sau orice la stil, anunta-ma. :* Bafta. :*

| maddy2012 a răspuns:

Ma sperii:-s.laughing.

| Cosderufe02 a răspuns:

Impacheteaza-I mașină în folie de bucătărie noaptea rolling on the floor)) sau da cu vaselina pe deschizatorile mașinii (nu stiu cum se numesc)