| youaremyfavouritecolour a întrebat:

Vreau sa imi dati povestile voastre de dragoste(vreau sa imi povestiti de la un capat la celalalt)dau funda si vot celor mai serioase si mai frumoase povesti!

Răspuns Câştigător
| Azre a răspuns:

Iti repostez ce am scris intr-un alt post laughing

Mi-am cunoscut partenera din intamplare pe hi5 am vazut un comentariu ridicol dat de un prieten al meu si am comentat si eu spunandu-i ca nu e adevarat ce a spus respectivul apoi am mai vb cu ea prin chat-ul de pe hi5 abia dupa vreo 2 saptmanani am bagat-o in seama. Chiar nu vroiam nimic de la ea pur si simplu sa fim amici. Am hotarat sa o scot afara sa o cunosc si i-am zis la misto, hai sa iesim la o cina romantica in doi pe malul unei ape. Zis si facut am iesit afara, si am dus-o la o cina romantica pe malul unei ape intr-o seara cu cer instelat :X... e aa ramas surprinsa de absolut tot. Am dus-o acasa, era inca in stare de soc cum s-ar zice nu stia ce sa zica si ce sa faca. Am mai iesit apoi dupa 3-4 zile, in care am vb mai mult la telefon, eu fiind plecat din oras. Am iesit ne-am plimbat nu i-am zis nimic ca vreau sa fiu cu ea sau ceva pana aproape de sfarsit sa o duc acasa m-am oprit intr-un parc, am pus o melodie de dragoste si am dansat cu ea, si atunci i-am spus ca o plac si daca vrea sa fie cu mine.
Nu mi-a zis nimic atunci am dus-o acasa, si la scara am sarutat-o eu am intors spatele si am plecat, apoi am primit mesaj de la ea ca s-a indragostit de mine. Si am ramas impreuna pana in ziua de azi ( 3 ani de zile )
La 6 luni i-am daruit un lantisor cu 3 pandantive, bagat intr-un cufar, si cufarul intr-o cutie mare cu nisip laughing. Cele 3 pandantive erau, un peste, o stea si o inima, ceea ce semnifica ca i-am daruit inima mea intr-o seara cu cer instelat pe marginea unui lac.
Apoi la 2 ani am cerut-o de sotie blushing... punand inelul intr-un ou kinder pe care l-am desfacut cu grija si am scos jucaria si am pus inelul. A fost un soc blushing.
Asta e povestea mea de dragoste!

Acum legat de fata perfecta eu tocmai am gasit-o, o fata destepata cu capul pe umeri deschisa la discutie, iubitoare, ascultatoare, sincera! Fizic este o tipa slabuta, inalta 1.75, cu craci misto laughing, este frumoasa mea :X.

| Silviu591 a răspuns (pentru Azre):

Nice one man smug good for you

| Azre a răspuns (pentru Silviu591):

Thx happy

| youaremyfavouritecolour explică (pentru Azre):

Raspunsul tau este cel mai bun..waw..cat de frumos

| Azre a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

Multumesc happy urmeaza casa de piatra mai incolo nitelwinking.

| youaremyfavouritecolour explică (pentru Azre):

Super tare...multa bafta

16 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Hmm povestea de dragoste... unei prietene de-a mea ii placea enorm de le si voiam sa stiu de ce il place astfel ca intr-o zi m-am holbat la el si el mi-a spus:,, Ce te uiti ca la masini straine uratoo?"
de atunci am inceput sa il urasc si cu timpul noi ne-am schimbat ( ma refer la felul in care aratam amandoi)
iar acum un an in ziua de pasti a remarcat o fata noua( eu dar nu eram noua deloclaughing ) si s-a tinut du pe mine pana anul acesta in ziua de pasti cand am fost impreuna cu prietenii nostri comuni la discoteca
am dansat si cu el dar si cu mai multi baieti atunci m-a luat de mana si mi-a spus ca lui nu ii place faptul ca eu dansez cu toti
m-am enervat si am plecat
iar acum cateva zile am iesit la poarta iar cele intamplate au fost uitate asa ca am decis sa jucam adevar sau provocare unde a trebuit sa il sarut si de atunci am inceput sa il plac si eu
iar acum incercam amandoi sa facem urmatorii pasiwinking

| ellaaaaaaa a răspuns:

La mine a fost ceva..neasteptat
Acum aproape un an intrasem pe facebook si ma uitam cine a mai intrat la clasa a 9-a in liceul in care sunt si eu. si am inceput sa dau add la mai multi
unora le-am luat si id-ul. si am inceput sa vorbesc cu ei.
unul dintre tipi imi parea foarte dragut: X. dar nu puteam sa cred niciodata ca o sa se uite la mine sau o sa ma placa vreodata.
vorbeam asa in fiecare zi cu X..lucruri absolut normale despre scoala, hobby-uri, prieteni etc. eu aveam prieten atunci. dupa ce m`am despartit de el. X deja avea prietena. nu am mai vorbit vreo 3 luni. cand el s-a despartit de ea. si eu aveam prieten. apoi aman2 am ramas singuri.
si am inceput sa vorbim iar..si iar. doar ca atunci eu eram plecata la Bucuresti si n-am putut sa ne vedem.
in acelasi timp eu mai vorbeam si cu un alt tip care a fost cu X in scoala si ma placea foarte mult..noi ne stiam si inainte sa ma intorc acasa m-am pus cu el, deoarece X nu imi arata deloc ca ma place..doar ma baga mereu in seama si atat. am crezut ca nu va merge..insa mai tarziu am aflat ca asa era felul lui de a fi de fapt.
Totul mergea bine intre mine si tipul acela iar X a devenit foarte nervos cand a vazut ca sunt cu alt tip.
Dupa 2 saptamani m-am intalnit cu X la scoala. incepusem sa vorbim in fiecare zi..pe mess, la telefon, prin mesaje si chiar si in pauza la tigara ne vedeam.
totul era frumos. incepusem sa ma indragostesc din ce in ce mai mult de el.
intr-o zi ne-am intalnit la baie si vorbeam despre noi 2 si despre faptul ca eu momentan am prieten si nu stiu ce sa fac.
pana sa plec de acolo i-am spus sa ma pupe si. n-am mai putut rezista si l-am sarutat(ramasese absolut socat)
si asa se intampla in fiecare zi..ne intalneam pe ascuns la scoala ne sarutam. seara venea si ma lua de acasa, ieseam la o cafea/suc. am tinut`o asa 2 saptamani. si de ziua indragostitilor m-am despartit de acel baiat si m-am pus cu X.
X mi-a adus de valentine`s day un pachet de dunhill..si ce sa vad. inauntru erau niste petale de trandafiri si o punguta mica in care era un colier si niste cercei superbilove struck. am ramas absolut impresionata..nu ma asteptam pentru ca..desi nu eram impreuna el mi-a luat cadou.
De atunci totul a mers perfect
Cand am implinit 2 luni el mi-a luat un inel. si inca cateva cadouri.
Chiar ieri am implinit 3 luni si totul este superb.
Ne-am certat de 2 ori dar lucruri minore..si faptul ca a plans pentru mine si m-a implorat sa ne impacam.s-a rugat de mine...
asta inseamna foarte mult pentru o fata.
Sa faca un baiat asa ceva.
El e tot ce am mai frumos si il iubesc

| MauiStatue a răspuns (pentru ellaaaaaaa):

Deci primul tau sarut din dragoste a fost in baie laughing

| ellaaaaaaa a răspuns (pentru MauiStatue):

Tinand cont ca nu puteam sa ne expunem pentru ca eu aveam prieten. si mai mereu ne vedeam la scoala.dahappy

| Shining a răspuns:

Povestea mea de dragoste nu este una obisnuita, recunosc asta.Acum 2 ani de zile a venit un nou prof de sport. Dupa ora lui, profa de la ora urmatoare nu prea venea, asa ca de multe ori ramaneam in vestiar si mai invatam sau ascultam muzica, pentru ca era liniste si imi placea.Profu stia ca sunt acolo, dar nu imi zicea niciodata nimic, pana intr-o zi cand m-a intrebat de ce stau mereu acolo …am inceput sa vorbim, dar intr-un final m-am dus la cursuri.Cand s-a terminat ziua, ne-am intalnit in curtea liceului.A insistat sa ma duca acasa pentru ca era tarziu (m-ai ramasesem la meditatii), iar pe drum dintr-o discutie in alta, i-am spus ca parintii nu sunt acasa, asa ca m-a invitat la un suc. Dupa 3-4 zile a vrut sa iesim sa bem ceva, ne-am plimbat si prin parc si incet, incet am devenit foarte buni amici, dar fara sa stie nimeni.Am tinut-o asa cam 6 luni.Eu mai avem din cand in cand, cate un iubit, dar am inceput sa renunt la ei, pentru ca timpul petrecut cu profu era mult mai amuzant.Niciunul nu mai avusese un amic asa de adevarat…intr-o noapte parintii erau plecati, asa ca mi-am petrecut noaptea la el.Planuiam sa ne uitam la filme si sa ne mai relaxam,dar s-a intamplat cu totul altceva :m-am dus in bucatarie, el a venit in spatele meu si m-a imbratisat, nu a facut niciodata asta …m-am intors, iar el ma privea inocent si tacut, surprinzator de emotionat si adorabil, ne-am sarutat iar in 2 sec nu stiu cum am ajuns din nou in living, pe canapea…atunci a fost prima mea noapte de dragoste, pe care a trebuit sa o tin secreta.Relatia a durat 1an si era atat de perfect, simteam cum sunt cu adevarat iubita si cum pot sa iubesc.Insa,niciunul dintre noi nu stia ca o profa din liceu era indragostita de el. Fiind obsedata de el, ea aflase de noi.Mi-a dat 2 variante :noi 2 ne despartim si el va trebuie sa fie cu ea sau ii va spune directorului de noi si ii va arata dovezile, iar in cazul acesta sunt mari consecinte.In acest stadiu ma aflu acum,el nu vrea sa renunte la mine si nici eu. Stiu ca nu este o relatie indicata,este chiar interzis ce facem noi,dar oare cand sti ca o persoana te iubeste cu toata fiinta lui, iar timpul cu el este de neuitat, ai puterea sa renunti, sa zici Nu?!
Tu ce ai face in locul meu, nu am nevoie de critici, nu criticati ceva atat de pur si frumos!

| Marry410 a răspuns (pentru Shining):

Vai de mine......fata..eu chiar nu stiu, mai bine demisioneaza el, ca sa numai aveti ATATEA probleme.big grin

| Shining a răspuns (pentru Marry410):

El poate pleca, dar eu raman.Asta inseamna ca acea profa imi va putea spune oricand secretul, ca sa se razbune si voi ramane singura in problema asta.Mersi totusi ca mi-ai citit povestea, apreciez!

| youaremyfavouritecolour explică (pentru Shining):

Pai nu stiu ce as face dar cu siguranta nu as renunta

| Marry410 a răspuns (pentru Shining):

Cu placere.dar Doamnee..atat de rea sa fie o profa (poveste ta m-a pus pe jar. poti sa-mi dai id de mes sa vb plzzzzz)mersi anticipat happy

| AlohaFromHawaii a răspuns (pentru Shining):

Mda...Povestea e luată de pe Facebook.

| SunshineRoyal a răspuns:

Sincer au am doar povesti de dragoste esuate din cauza mamei si tatei broken heart( va rog ajutati-ma