| Lory_1130 a întrebat:

Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten, iar el nu este de acord.Imi spune ca ma iubeste dar nu vrea sa ne impacam ca sa nu'mi faca iarasi rau, eu inca il iubesc! Ce ar trebui sa fac? Sa'l uit sau sa mai astept o perioada? Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Cand un baiat spune ca nu mai vrea, nu are rost sa insisti, crede-ma caci te vei umili in fata lui te va crede o disperata si asa. eu am trecut prin asa ceva, mi-a spus clar in fata ca nu mai vrea dar eu nuuu nu am inteles il sunam tot timpul si plangeam ca fraiera la telefon, si pe langa asta ca sa ma faca sa inteleg a mai si iesit cu o fata asa aiurea pentru ca nu ii placea de ea-fata fiindu-mi o prietena apropiata, statea cu ea fata de mine si de alti prieteni comuni si vorbeau faceau gesturi iar eu normal, explodam! asa sunt baietii in general, deci nu are rost daca zice asa e doar un motiv cum sa zica ca nu vrea sa iti faca rau cand pentru tine asta ar fi cea mai mare bucurie sa fii cu el.vezi nu are sens, pur si simplu.
sfatul meu este sa incerci sa uiti de el, stiu ca e greu, e foarte greu dar din moment ce el te respinfe nu te simti prost? nu te simti aiurea sa alergi dupa caleasca care nu te asteapta?
incearca sa il uiti, asa usor nu dintr-o data pentru ca oricat ti-ai dori nu ai putea sa il uiti asa deodata mai ales daca il iubesti mult. nu te inchide in casa, o sa cazi in depresie si nu e bine, pur si simplu cauta-ti ocupatie, mergi in oras cu fetele, citeste, uita-te la tw, munceste orice numai nu sta sa cazi pe ganduri ca atunci e mai greu, Si-asa e greu seara cand te vei pune in pat, pentru ca stiu ca asta e primul lucru la care te gandesti. si cel mai important incearca sa il eviti (pe el), si asa cu putin noroc si ambitie vei merge mai departe.
V a veni vremea in care o sa ii para lui rau si atunci ii atunci, iar cand vremea aia va veni nu te gandi sa ii sari in brate, arata-i cine esti si nu i te supune, de fapt o sa isi dea el seama curand de valoarea ta cand vei incepe sa nu il mai cauti deloc cand isi va da seama, sa fie prea tarziu, nu merita pentru ca cineva care te iubeste nu spune -nu vreau sa iti fac rau- cand pentru tine asta ar fi cel mai dorit lucru!
succes, ai grija#pupici

2 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Daca nu mai vrea ca stie ca o sa iti faca iar rau, probabil vorbeste serios. Acum nu ai sa astepti dupa el pana baga caldura in casa cu tigaia, cauta iubire in alta parte, sunt atatia baieti sa iti ofere, tu trebuie doar sa cauti mai atenta si se alegi persoana potrivita. Sunt sigur ca sunt multi care stiu sa aprinda focul nu sa aduca caldura cu tigaia. Bafta!

| lexx88 a răspuns:

E posibil sa iti fi spus ca nu mai vrea sa iti faca rau doar ca pretext sa nu va mai impacati. In cazul asta trebuie sa iti iei gandul de la el si sa te axezi pe viata ta, si pe distractie sa devii activa. Take care