| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa plec cu prietenul meu de acasa! Am 15 ani jumate iar prietenul meu 19. parintii mei sunt impotriva noastra (eu sunt romanca iar el e rrom) noi ne iubim foarte mult. El mi-a promis ca ma i-a de nevasta si mi-am dat seama ca ma iubeste pentru ca nu e ca ceilalti baieti el vrea de la mine o familie si un bebe :X a zis ca ma asteapta oricat vreau eu. daca vreau sa imi termin scoala, liceul etc(sunt in clasa a-8a), ca face orice pentru mine si nu mi-a propus sa facem sex pentru ca stie ca sunt virgina. Stiu ca sunt la o varsta frageda dar cheiar il lubesc va rog sa ma ajutati, sa imi dati un sfat eu nu ma mai inteleg cu ai mei pentru ca nu ma mai lasa sa ies decat la scoala, mi-au luat telefonul, tot,... iar eu vreau sa fiu cu el.(El ma poate tine la el acasa deoarece ai lui sunt de acord si a cumparat un apartament pentru viitoarea lui nevasta)

Răspuns Câştigător
| SpecialGirl a răspuns:

Draga mea, stiu cat de greu iti este.Nu vrei sa-ti parasesti parintii dar nici pe el.Cateodata si parintii gresesc.acum nu stiu exagereaza. Daca, crezi ca te iubeste cu adevarat baiatul acela si nu te va parasi, mergi cu el.Dar daca baiatul te foloseste n-are rost sa-ti parasesti parintii.Ascultati inimawinking

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai fata parintii tai iti vor binele chiar daca tu iubesti pe acel rrom nu trebuie sa pleci de acasa ca il dau in judecata pe prietenul tau si el risca puscarie mai ales el acum e pedofil. Daca vrei sa fii fericita cu prietenul tau asteapta pana la 18 ani si atunci poti pleca din casa.

| Elena1234456 a răspuns:

Parintii tai nu iti vor raul. Discuta cu ei si vezi de ce nu sunt de acord, du-i sa cunoasca si familia baiatului.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Draga mea stiu ca iti este greu pentru ca toti [cei de pe TPU si parinti] te sfatuim sa il parasesti dar este cea mai buna solutie:-)
Gandeste`te putin. Il iubesti pe el dar ti si la parinti tai si nu ai putea niciodata sa alegi deci ce poti tu sa faci este sa-i convingi pe parinti tai sa-l placa :-d
nu va fi usor dar incearca si insista. Ceama`l sai mai cunoasca ai tai ceva mai bine :-d

| emchristina a răspuns:

Asculta-ti parintii si lasa-ti fluturasii din stomac sa zboare in alta parte. Ai 15 ani la varsta ta ai impresia ca toata lumea te iubeste. Las-o mai moale.hee hee

| Any a răspuns:

E viata ta dar nu cred ca ar fi cazul ca pleci deoarece esti minora si prietenul tau poate face puscarie.Incearca sa stai de vb cu parinti tai si explica-le ca va iubiti si el vrea ceva serios cu tine.Iar inj legatura cu fatul ca tu esti romanca si el rrom nu conteaza parerea mea.Cel mai mult ar trebui sa conteze pentru parintii tai ca esti fericita alaturi de tine.Mai gandeste-te si nu fa pasul acela de a fugi. Bafta! Sper sa te fi ajutat!

| Vali87 a răspuns:

Asculta-ti parintii cum sa pleci de aksa la 15 ani ti-ai pierdut mintile?

| Kittynika a răspuns:

Nu pot sa cred!
M-am aflat intr-o situatie exact ca a ta
Aveam aceeasi varsta el avea aceeasi varsta si era rom, parinty nu erau de acord dar ne intalneam in continuare, dar faza e ca in acelasi timp eu mai vorbeam ca prieteni cu un alt baiat si am inceput sa tin la el.Sa revin la prietenul rom, am facut sex cu el si...l-am parasit eulaughingMi-am dat seama ca tin mai mult la amicul celalat, suntem deja impreuna de mai bine de 3 ani si suntem fericiti.Ma bucur ca nu am ramas cu celalalt,suntem doar prieteni acum.
Asa ca lasa lucrurile sa decurga normal, daca te asteapta bine daca nu iar ii bine, pentru tine.Sa il cunosti si mai bine.

| play4girls a răspuns:

Gandeste-te ca ai doar 15 ani...tu iti dai seama ce vb? in loc sa iti traiesti viata te bagi in casatori si porcarii de genu? daca o sa faci acest pas o sa realizezi pe la vreo 20 ani ce greseala ai facut(sau chiar si mai devreme).la 15 ani esti foarte usor de manevrat, ia si gandeste-te la RECE, ce pretinzi de la tine? si ce viata ai vrea sa ai? daca nu reusesti singura cere ajutorul prietenilor, cu siguranta iti vor fii alaturi...bafta

| eurynomus a răspuns:

Tiganu o sa intre la corupere de minori si daca pleaca cu tine la produs te duce baragladina aia imputita

| bombonica22 a răspuns:

Draga mea fetita acesta baiat te minte si te bagaga la prostitutie laughing deschideti ochii... iubirea.hm laughing face la misto nu fi fraiera sa isi bata joc de tine. sunt doar cuvinte si nu vrea sex de la tine ptc are alte curvewinking

| xDudeee a răspuns:

Asculta-ti parintii! Ei nu-ti vor raul!

| axaal20 a răspuns:

Nici macar nu am avut curajul sa citesc pana la capat
eu zic sa te duci cu ţiganul
doar sa scrii pe buletin ca esti donator de organe

| oanazuzi a răspuns:

Wow ai intrat intr-o mare problema asta nu inseamna ca el este rom iar tu romanca eu sunt roma si cred ca esti inca prea mica vorbeste cu el si spune-i ca asta se poate intampla mai tarziu vreau sa stii ca nu sunt rasista toti au drepturi egale insa esti prea mica ramai cu el dar doar ca amici daca te iubeste te asteapta gandeste-te cum ar fi ca la liceu sa rada toti de tine pentru ca esti maritata parinti sunt cei care iti arata calea spre bine ii vei face de ras
decizia iti apartine

| Ionuttt a răspuns:

Destul de naspa ceea ce ne-ai zis. Intr-adevar este grea alegerea, insa treaba sta in felul urmator : Curand vei pleca de langa ai tai ( iti vei intemeia familia ta) si ar fi frumos sa ramai cu ei, insa totusi acest baiat este prima ta iubire si e nasol sa il lasi balta doar pentru parinti.
Desi il iubesti, eu te sfatuiesc sa ramai cu parintii, sa discuti cu ei si sa ajungeti la un comun acord. Le explici cum sta treaba, il aduci si pe iubitul tau sa vorbiti in familie si vedeti apoi ce decideti.
Stii de ce ma tem? Sa nu faci greseala sa pleci cu el, iar dupa cateva luni el sa te lase balta. Prima iubire este puternica, dar la fel de repede poate disparea si totul sa se faca scrum.
Intentiile lui poate sunt astea acum, dar eu zic sa mai lasi putin timp sa treaca inainte sa te muti la el. Totusi ai 15 ani, Abia acum incepi sa gusti din adolescenta.
Mai gandeste-te! :*:* Sper sa faci ceea ce trebuie.
Iti tin pumnii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sa mor nu te supara pe mine da esti fraiera raw...nu iti dai seama ca vrea doar sa-si bata joc de tine! faza cu iubirea cy nu stiu ce ca va face tot pentru tine sunt doar vrajeli iubita! din partea mea du-te cu el dar o sa vezi ca duap o sa vi plangand la parintii tai ca nu iai ascultat atunci

| Dalila_1325 a răspuns:

Pai nu te muta de acasa. ascultai dar in acelasi timp stai si cu tipu. el te iubeste poti sa ii minti ca nu mai esti cu el. si vb cu o colega. si sa le zici ca esti cu colega aia afara. si iesi cu pr tau. nu vad nimic rau daca e rrom la urma e s el om dar la faza cu bebe. terminati scoala te rog. adica eu asa zic ca e mai bine. Te pup :*

| floriv a răspuns:

Sa-ti asculti parinti, ei sunt singurii de pe pamant care nu iti vor raul