| mardeamor a întrebat:

Vreau sa pun o intrebare care sper ca va fi citita de cei credinciosi si ma vor ajuta cu un raspuns.rugaciunea sfanta marta cea care se face timp de 9 marti este adevarat ca ti se indeplineste dorinta dupa? eu am inceput si deja am 7 saptamana de cand o fac si cred cu tarie ca ma va ajuta. cei care nu cred si au chef de glume sa nu raspunda.doar cei sinceri multumesc din suflet.astept raspuns, daca cineva s-a rugat sau cunoasteti pe cineva ori pe net vreun caz in care i s-a indeplinit dorinta astept rasp!

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde de dorinta ta.Sa nu crezi ca Dumnezeu iti indeplineste dorinte asa cum le ceri tu.Rugaciunea duce la liniste spirituala, prin rugaciune practic vorbesti cu Dumnezeu nu te rogi pentru un scop anume, indeplinirea unor dorinte sau asa ceva.Bafta!

| MikyMi a răspuns:

Si eu m-am rugat timp de 9 marti si mi s-a indeplinit dorinta (n-am cerut imposibilul "casa, masina, bani cu sacul sau alte de astea"), am cerut doar ajutorul intr-o problema si s-a rezolvat. Dar nu uita ca trebuie sa faci cunoscuta si altora rugaciunea.
"RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA

Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.

Amin! "
Sursa: Google

| hackey a răspuns:

Duduie la categoria dragoste si sex se posteaza? DOAMNE AJUT-O!

| emaalexandra97 a răspuns:

Trebuie sa te rogi din suflet