| Kinezuul a întrebat:

Vreau sa va impartasesc o poveste interesanta din viata mea printre multe altele si vreau sa aud parerile voastre. Eram intr-o seara pe facebook si imi da solicitare o tipa care chiar mi-a atras atentia,nu doar prin aspectul fizic ci prin toate aspectele frumoasa, desteapta, sharmanta exact pe gustul meu ca eu nu ma uit la orice fata.Ii dau accept si nu m-am bagat in seama cu ea cu toate ca arata foarte bine eu fiind oarecum nu foarte interesat pentru ca trecusem printr-o despartire la vremea aia. Totul se intampla acum 2 ani de zile aveam in jur de 19 ani atunci ea avand 20 de ani. Ea se baga in seama cu mine eu ii raspund. discutam ...pana la un moment dat cand ii cer numarul de telefon. Ea la care imi zice:nu crezi ca abia vorbim de jumate de ora si tu nu ti se pare ca te grabesti in a-mi cere numarul? Eu la care ii zic nu ca doar tu ai intrat pe mine si automat esti interesata de mine.Ea imi spune o sa ti-l dau dar vreau sa te mai cunosc si mai vorbim aici. Eu la care ii zic da-mi-l si vorbim la telefon mi se pare mult mai ok nu ai cum sa cunosti o persoana doar vorbind pe net. Ea la care mi-a zis ti-l dau dar nu acum de aici oarecum s-a rupt firul ..Am mai insistat oarecum sa mi-l dea in timpul ala dar nu am mai primit nici un raspuns. Eu care imi facusem deja o relatie si renuntasem la a mai insista in a-mi da numarul de telefon.In fine trec doi ani de atunci relatia mea cu tipa cu care am stat nu a mers asa ca m-am despartit de ea. Ajungem in zilele noastre chiar astazi am reluat legatura cu tipa care ma placea si era atrasa e mine dar ea si-a facut viata are un prieten are si un copil cu el.Eu la care o intreb de ce nu mi-ai mai dat nici un raspuns cand ti-am cerut numarul nu ai avut incredere in mine? Ea la care imi zice doreai tu o familie la 21 de ani care ii ai acum? eu la care zic da... la o tipa ca tine nu as fi fugit de responsabilitati pentru ca esti o fata pe gustul meu. Deci ea mi-a mai zis ca in general nu are incredere in barbatii si automat nu avea incredere nici in mine la momentul respectiv.Si astazi si-a dat seama ca sunt un baiat serios care merit o fata pe gustul meu si ca cine va fi langa mine va fi norocoasa. Eu la care zic puteai fi tu aceea fata ne potriveam eu arat bine tu arati bine ne meritam unul pe altul.Ea: la care imi zice asta este ce sa facem dar am simtit ca mi-a zis asta cu o oarecare tristete si un regeret ca nu mi-a dat numarul. Poate si eu sunt de vina ca nu i-am castigat increderea necesara la aceea vreme si ca nu am insistat asa cum trebuie cu adevarat. Astazi cand am vorbit cu ea la fel de frumoasa a ramas chiar daca e mamica ea avand 22 de ani acum si eu 21 si pot spune cu un regret in suflet ca preferam sa fiu eu cel care era alaturi de ea toata viata la bine la rau. Ce sa fac? Sa mai insist sau poate e prea tarziu de fapt mi-a mai zis o chestier ea interpretase gresit o intrebare de a mea ca si cum acum i-as cere numarul si a zis ca nu poate sa mi-l dea ca are o familie acum. Ma doare sufletul ca sa ajuns aici ca este o fata dupa gustul meu din toate punstele de vedere

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Prea multe detalii
insa eu cred ca e prea tarziu si atat
fiecare cu viata lui
scuze dar ea are un copil
trebuie sa ramana fericita langa tatal copilului

| Cristiann25 a răspuns:

Eu zic sa o lasi sa-si vada de viata ei.Stiu ca poate pentru tine e aiurea ce-ti zic dar nimanui nu i-ar placea ca la sotia lui sa se dea altul sau sa i-o fure, corect? Nici tie nu ti-ar placea! Daca esti un baiat serios cu siguranta o sa-ti gasesti o fata pe masura la momentul potrivit.Nu a fost sa fie, nu erai pregatit pentru o familie chiar daca tu asa crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dau seama ce fel de gandire si ce gusturi ai daca tu confunzi internetul sau vorbaraia la telefon cu realitatea, ce rau te doare, nu mai poti de rau laughing Doi mincinosi laughing si tu si aia. Adica acum are o familie si nu are incredere in barbati, sa fim seriosi oh go on Imi dau seama ce isi respecta familia atata timp cat sta sa o lalaie pe fb cu d'astia ca tine. Iesi in lumea larga si cauta-ti fata potrivita gusturilor tale, nu pe internet, puturosuleeeee rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti la fel de incoerent si pe facebook, nu e de mirare ca respectiva nu ti-a dat numarul de telefon. Daca ea e inteligenta (ma indoiesc) isi vede de familie si nu o mai arde cu putoi pe facebook, incapabili de a formula o compunere de clasa a IV-a.

Nu mai insista cu numarul de telefon, insista cu scoala si cartile cat mai ai o sansa. Deja sunt prea multi cretini in facultati care nu stiu unde sa puna o cratima.

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-as mira sa te inteleaga,ai spus ce i-as fi spus si eu, tot respectul.
Probabil respectiva o duce si prost langa cel cu care e acum, de-si arata regretele pe retele de socializare, dupa doi ani.
Cat despre incredere, care incredere?!?

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, nu prea mai ai ce sa faci, doar daca ea isi da seama ca tu defapr esti partenerul ei ideal, insa acuma are copil, viata ei, nu ai ce face, atunci ai gresit ca i-ai cerut numarul de telefon straight face, ai fost prea insistent... acuma nu mai ai ce face, las-o sa isi traiasca viata si daca se razgandeste actioneaza dar pana atunci, cauta-ti o alta iubita pe placul tau happy Sper ca ti-am fost de folos!