| sweetgirlforyou a întrebat:

Vreau sa va adresez si eu o intrebare, poate o sa ma considerati nebuna, dar numai pot.Nici nu stiu cum sa va explic.Ieri mi-a dat mama un beep pentru ca aveam treaba cu mine, iar eu am apasat pe verde din greseala pentru ca ma jucam pe telefon.In acelasi timp iubitul meu daca m-ai pot sa ii zic asa a vrut sa ma sune si i-a intrat in asteptare eu nedandumi seama el a inchis si m-a sunat din nou.Am crezut ca ia sunat ocupat dar ia sunat in asteptare si a tipat si urlat la mine ca vorbesc cu altcineva si pana nu ii explic numai am ce discuta cu el.Am incercat sa ii spun dar nu m-a lasat pentru ca tipa incontinu si de ieri numai imi raspuns la mob, nici la mesage, nimic nimic.A zis "ca de azi inainte numai am ce discuta cu el.sa-l las dracu in pace " Eu ma stiu curata si nevinovata il iubesc pentru ca suntem impreuna de 2ani, dar el nu ma crede ca nu e nimic. ce sa fac? sunt distrusa fara el.El este primul baiat si singurul cu care am avut relatii intime.dar el e ft.impulsiv.

16 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Of, aici esti si tu prostuta, adica dc sa te lasi tu mai prejos, stai linistita ca dupa 2 ani nici lui nu ii este bine fara tine, dai un sms scurt si la obiect explicandui ca vb cu miacata... Daca nu te crede dal si tu dracului ca asta e tipul ala de baiat egoist, gelos si insuportabil... Dc va reduceti doar la un singur baiat care pur si simplu nu va merita? Eu zic asa, daca nu intelege situatia aceasta si nu are incredere in tine dupa o relatie de 2 ani chiar nu te merita, mai ales daca nu l-ai inselat vreodata, daca era asa mai ziceam ca are unele dubii dar si asa daca iai demonstrat ca iti pare rau si dupa asta v-ati impacat tot n-ar trebui sa faca asa ceva pentru un telefon nenorocit.
Daca nu vine el singur la tine lasa-l impace ca nu te merita pur si simplu, voi va lasati asa distruse dupa niste vagabontii nenoriciti.
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| sweetgirlforyou explică (pentru Jony123):

Iti multumesc frumos pentru opiniei. Datorita voua m-ai imi ridic si eu moralul putin.

| DeeaMarry a răspuns:

Lasa-l cateva zile sa se calmeze. Dupa va accepta sa ii explici, daca te iubeste cu adevarat. Daca va mai continua cu atitudinea asta, sa stii ca s-ar putea sa caute un motiv pentru a se desparti de tine si se leaga de toate nimicurile.
Ii explici, va intelege, dar ai grija sa il avertizezi ca daca mai reactioneaza asa de urat si nu te lasa sa ii explici, nu vei mai tolera situatii din acestea.

| Sid23 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Dupa modul cum a reactionat pare un pui de marlan, fara suparare. Daca relatia voastra are doi ani si el face crize de isterie ca nu ii raspunzi o data-de doua ori la telefon, inseamna ca nu te merita.Eu zic sa o lasi putin mai moale, nu ai ce pierde.

| sweetgirlforyou explică (pentru Sid23):

Multumesc frumos pentru opinie

| MarYan00 a răspuns:

Ok. urata treaba

mai lasa-l putin (nu mai suna si u intr`una si sms-uri... apoi zice ca esti disperata). apoi incearca sa vorbiti FACE to FACE (daca nu ai cum sa il inviti u, incearca printr`un prieten )
asa la telefon sau sms nu poti rezolva mare chestie.
si e ceva ciudat de face asa, adica putea sa stea calm 4 secunde sa explici ce s`a intamplat.te evita, motivul nu stiu care ar fi.

nu prea am imaginatie pentru rezolvari, sunt obosit, sorry happy

succes! :p

| sweetgirlforyou explică (pentru MarYan00):

Multumesc frumos pentru opinie

| MarYan00 a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Cp...moama cate opiniiilaughing)) ce norocoasa esti u

| Onio a răspuns:

Hai sa zicem ca ar fi vorba de gelozie, ceea ce eu personal nu prea cred, mai ales ca un baiat care te iubeste si este gelos nu reactioneaza asa dur si subit. Daca este vorba de gelozie, atunci stai linistita ca o sa te sune el, dar sa nu il stresezi cu apeluri/sms-uri. Sa revin la baieti. Daca in decurs de 3 zile nu te cauta el pe tine ai sa intelegi si reactia lui asa de dura. De obicei baietii care vor sa rupa o relatie cauta tot timpul un motiv, oricat de banal sa fie acel motiv, si il amplifica pana fata cedeaza, si el scapa liber. Ideea este ca tu acum ai sa iti dai seama daca a tinut la tine sau nu, iar daca e ceea ce presupun eu (si sper sa ma insel), adica vrea sa se desparta a gasit motivul. Nu vreau sa te sperie ideea ca gata, daca v-ati despartit este sfarsitul lumii. Presupun ca esti o fata tanara, sub 20 de ani, si daca el a fost primul baiat cu care ai avut relatii intime nu se rezuma totul la el. E gresit sa gandesti asa, toti am trecut prin asta, si am mers mai departe, ideea este ca tu, oricare ar fi verdictul relatiei voastre sa stii sa mergi inainte cu capul sus, mai ales ca stii ca nu ai gresit fata de el. Sper sa se remedieza problema intre voi, si iti doresc succes in viata si capul sus. Tot raul spre binele lui. Bafta.

| sweetgirlforyou explică (pentru Onio):

Multumesc pentru sprijin.Din cauza lui eu numai am niciun prieten/prietena, m-am indeparta de toata lumea pentru el.Prin raspuns voastre reusesc sa imi dau seama de unele chesti. succes in viata si tie.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

A facut asa din cauz geloziei, cel putin asa cred. Pe mobil lasa-i un sms chiar daca nu iti raspunde sau nu cu ce s-a intamplat poate asa isi da seama ce prostie a facut cu ce ti-a spus. Succes sper sa va impacati!

| sweetgirlforyou explică (pentru MetalheadSatan666):

Multumesc.Si eu sper dar nu cred.

| provika4ka a răspuns:

Dupa spusele tale reiese ca sint doua motive pentru care el se comporta asa:
1) el crede ca il schimbi si ti-ai gasit pe altcineva.
2) cauta orice motiv sa se desparta cu tine fiindca are alta prietena.
P.S nu trebuia sa ai relatii cu el, caci e posibil ca anume asta si astepta de la tine, iar dupa ce visul i sa realizat nu mai are nevoie de tine si de relatiile voastre.

| Vasile_Cristi_1976 a răspuns:

S-a saturat, cauta sau a gasit pe altcineva, daca te-ar fi iubit nici macar nu ar fi ridicat tonul la tine!

| girly18 a răspuns:

Buna. Incearca sa nu te mai sperii. Baietii intotdeauna au avut si vor avea nevoie de noi fetele. Trebuie sa te intreb: e prima oara cand face asa ceva? Nu cumva s-a plictisit sau ala a fost doar un motiv de a se certa cu tine? Lasa'l o perioada si incearca sa ii arati ca esti indiferenta. Stiu ca e greu sa faci chestia asta, crede'ma am trecut si eu prin asa ceva, dar asta ii macina cel mai tare pe baieti, cand vede ca esti indiferenta... Si daca il iubesti si stii ca si el te iubeste si ti'a dovedit'o de atatea ori nu il scapa din ochi. Lasa'l o perioada sa se linisteasca, poate trece si el printr'o perioada mai grea sau cine stie ce alte probleme poate avea. Daca esti de 2 ani de zile cu el, ar trebui sa il stii destul de bine si numai tu stii cum il poti impaca si cum il poti schimba. Sper ca ti'am fost de ajutor. Pupici

| sweetgirlforyou explică (pentru girly18):

Nu,nu este prima data cand face asa. este e nu stiu cata oara.Am incercat de nenumarate ori sa-l schimb dar nu pot.In opinia lui barbatul e barbat, iar eu ca fata nu pot sa ii zic lui sa taca sau sa faca ceva.