| catthshshshs a întrebat:

Vreau sa va impartasesc un motiv de bucurie pentru mine! Astazi se implinesc 10 luni de cand sunt impreuna cu prietenul meu, iar de dimineata am gasit un mesaj foarte dragut pe telefon de la el! Bineinteles ca i-am scris si eu mesaj de aniversare. Ce credeti, sentimentele unui om pot fi la fel de puternice ca la inceputul relatiei?happy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, frumos din partea lui si a tahappy...sentimentele unui om pot fi mai puternice ca la inceputul relatiei daca cei doi stiu sa se respecte, sa comunice, sa se aprecieze, sa se inteleaga... dragostea adevarata vine in timp, cu cat treci prin mai multe cu persoana iubita si prin mai multe incercari si probleme, acestea leaga mai mult 2 suflete.Eu si prietenul meu sincer la inceputul relatiei nu prea a fost cine stie ce sentimente.Pe parcurs am ajuns sa ne iubim mult si daca amandoi isi doresc sa relatia sa mearga si exista 2 care se implica, nu unul doar sau niciunul, daca stii sa lasi orgoliul la o parte, atunci sentimentele nu se pierd ci devin mai puternice.
Eu si prietenul meu abia dupa vreo jumate de an de la relatie ne-am spus primul `te iubesc`, pare ciudat dar acum dupa 2 ani de relatie ne spunem zilnic aceste cuvinte si parca pe zi ce trece mai mult ne iubim si ne dorim, rutina si plicitseala nu au ce cauta cand iubesti, importanta e iubirea, ca restul vine de la sine.Cand iubesti nu poti sa te plictisesti de persoana iubita, nu poti sa il/o inseli, daca exista iubire adevarata si nu doar interes sau atractie fizica, atunci sentimentele cresc permanent.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sentimentele hrănesc relațiile de durată alături de sinceritate și comunicare deschisă.
Felicitări și o cină romantică!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Da pot.Si la multe luni impreuna love struck

| Floreenofficial a răspuns:

Sigur ca da.si inca sunteti la inceput.nu aveti niciun anishor. :*
nu imi spune ca nu il mai iubesti la fel de mult.batting eyelashes nu te pot crede. tongue
daca e dragoste adevarata nu trece asa dintr-odata ca valurile marii.

| AnonimA a răspuns:

Buna ma bucur pentru tine:*:*si la mai mt luni impreuna;*:*

pai depinde de fiecare persoana dar poate ca da :*:*poate si mai puternice uneori:*

| paramore a răspuns:

In primul rand, felicitari si la mai multbatting eyelashesde ce sa nu poata fi posibil? daca va iubiti totul e posibil.intr-o relatie e si bine, si rau, dar dk iubirea intr-adevar exista raul se uita repede

| Cjay a răspuns:

Da

| BlackHorse a răspuns:

De ce nu? Orice e posibil cand iubirea e mare, iubirea invinge totul.

| Miha1308 a răspuns:

Da normal, daca se pastreaza totul.Multa bafta in continuare si la cat mai multi ani!:*

| kattya96 a răspuns:

Depinde numai de clipele petrecute impreuna, daca sunteti la fel de energici si apropiati ca la inceput atunci inseamna ca nu a intervenit nimeni intre voi. Sunt putine cazurile cu " Si au trait fericiti pana la adanci batraneti" dar asta nu inseamna ca tu nu poti sa fii unul dintre acele cazuri happy

| Laura_2393 a răspuns:

Atat timp act nu intervine monotonie cu siguranta pot ramane aceleas sentimente. Eu sunt cu iubitulmeu de mai bine de un an jumate si ne iubim cel putin la fel ca inainte, sau chiar pot spune ca ajungand sa ne cunoastem mai bine am inceput sa ne iubim si mai mult

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Da pot fi la fel de puternice daca va respectati reiproc. Yp ieri am implinit 11 luni d cand sunt ca prietena mea si ne iubim la fel de mult ca la inceput nimic nu s-a schimbat.

| alexa_9800 a răspuns:

Evident! multe luni impreuna eu sambata fac 1 an si 2 luniX::X:X

| NPA a răspuns:

Pot fi la fel de puternice, mai puterice sau mai putin puternice ca la inceput, depinde de persoanahappy

| chrys a răspuns:

Da, depinde cum stiti sa mentineti relatia. happy noroc

| kreatza_9690 a răspuns:

Ma bucur pentru tine, si la mai multe luni inainte...