| FluTuRaS_2810 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri misto de dragoste... fundita pentru cele mai Frumoase.happybig grin

Răspuns Câştigător
| xcandyoyo a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Hai sa ne inpartim lumea... luna mie, stelele tie... oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie

Te iubesc. am scris pe zapada... dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv. ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA. pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie, te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador.

i love you in engleza,
jete in franceza,
dar pe graiul romanesc
un simplu te iubesc.

funda?

1 răspuns:
| soul1 a răspuns:

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "
Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…
Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X
Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine…
As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printul meu "
Prietenia este asemenea unei iubiri fara aripi
O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.
Dragostea este un dar, nu o obligatie, asculta-ti inima si ai incredere intotdeauna in persoana pe care o iubesti.
Daca cineva iti spune ‘te iubesc’, tu sa-i spui ca minte caci iubirea nu se spune ci se simte.
Funda plsssss!
happy