| Ammizzu a întrebat:

Vreau si eu sa stiu care e adevarul. Am auzit de fete care au orgasm dupa doar cateva minute si unele dupa o ora. Care e faza?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Ești într-o mare eroare, cine a râs de tine?
Tu dacă te tai la un deget țipi la o oră mai târziu sau imediat?
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Depinde de mostenirea genetica, de cata experienta ai, de cat de relaxata/dezinhibata esti, de cat de mult tii la tip, daca in general iti place sexul, il si savurezi, sau doar cu un anumit tip, sau ai o anumita pozitie care favorizeaza ajungerea la el mai usor, etc.

Deci da, unele pot ajunge si dupa numai cateva minute, iar altele, dupa mai mult timp - nu exista reguli sau "orare" in care sa ajungi.

Mai trebuie sa stii ca orgasmul este o posibilitate/un privilegiu, la fete/femei, si nicidecum o "obligatie"!

Uele tipe sunt mai fierbinti/mai dotate de la natura si au avut si sansa sa dea peste niste tipi care le-au placut si au avut si rabdarea sa le invete, iar altele sunt mai reci, mai fricoase, educate mai negativ/mincinos/restrictiv, si atunci cu astea e mult mai greu.

Dar cel mai important, mai ales pentru cele din urma, este sa savureze actul cat mai mult, apropierea de tip, mangaierea si sarutarile, etc, si atunci au sansa sa se poata simti foarte bine si sa aiba parte de un preorgasm/fals orgasm, sa zicem ceva de genul notei 7-8, fata de 10 = orgasm. Preludiul este colosal de important, la sexul frumos este nevoie cam de 15-20 de minute! ca sa fie bine, sa se lubrifieze si sa le placa din ce in ce mai mult!

Mai retine si ca multe femei traiesc reci, fara sa il cunoasca/simta nici macar o data, si de aia tot fac copii si nu ii simt lipsa. Altele ajung la orgasm abia dupa ce au ajuns la menopauza si s-au "linistit" ca nu mai risca sa ramana gravide! (pana atunci eventual simuleaza.)

| AlexanderAdrian a răspuns:

Faza e ca femeile au o structura mai complicata, in general au orgasm mai greu, altele n-au deloc si se chinuie sa-l atinga. Iar barbatii au de multe ori orgasm prea rapid si saracele nu mai apuca.

| AtateaConditii a răspuns:

Cele de o ora poate au orgasme multiple, dar nu are cum dupa o ora, doar daca tipu e foarte lentrolling on the floor.

| Alcyon a răspuns:

Nu-i nicio faza. Nu toate femeile sunt la fel si ce se aplica uneia, nu se aplica si-n cazul alteia.

| Mussette a răspuns:

Depinde organismul fiecareia, cat de atrasa e de el, cat timp a trecut de la ultimul orgasm, de pozitia pe care o alege...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa, si eu as vrea sa stiu adevarul, am auzit ca sunt baieti care isi dau drumul dupa cateva minute, iar altii dupa o ora, care-i faza?

| AndreyBorona a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf, dupa o ora nu are cum (poate sa fi facut manuela de vreo 3 ori inainte) daca dai in continuu te termini in 2-3 minute.

| Ammizzu explică (pentru anonim_4396):

Baietii care spun ca fac o ora ori introduc o data la 5 secunde penisul, ori se opresc careva minute, ori iau anumite substante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca fete-s diferite si unele pot avea orgasm rapid, iar altele mai greu.

| ProfanatorulDePensionare a răspuns:

Stiper hau, glasul domnului. forta fie cu tine, amin.