| GeorgeFX a întrebat:

Agricultura este activitate culturala?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ta, se cultivă. De exemplu se cultivă bălării, ca întrebarea ta. Dar se pare că aveai apăsări din cauză de presie la hormoni.

| johnnny123 a răspuns:

Da, este binecunoscut faptul că în timp ce plantează câmpul, agricultorii discută întotdeauna despre idealismul critic al lui Kant, importanța renașterii carolingiene și opera lui Dante Alighieri.

| Bizon95 a răspuns:

Daca ii apuca cantatul cand SALAHORESC DE ZOR, atunci da, poti sa ii spui activitate culturala

daca in schimb esti intr-un tractor cu aer conditionat si GPS (cum sunt astea noi, moderne) si asculti manele, atunci NU, nu e activitate culturala

| gemeni6226 a răspuns:

Daca am fi la categoria trivia si amuzante da dar suntem la categoria educatie si cultura generala deci nu.Agricultura este știința, practica care se ocupă cu procesul producerii de hrană vegetală și animală, fibre, respectiv diverse materiale utile prin cultivarea sistematică a anumitor plante și creșterea animalelor.

| GeorgeFX explică:

Va multumesc compatrioti. Sunteti de treaba dar din pacate n aveti raspuns castigatorwinkingahahahah

| johnnny123 a răspuns (pentru GeorgeFX):

Nici tu nu ai pus o întrebare "câștigătoare"...

| Stefan1975 a răspuns:

Nu,este ca la școală, ramura economică, industrie si agricultura