| DeMi0806 a întrebat:

Ajutor Urgent!
Daca dai probele pentru un liceu pe filiera vocațională, de exemplu Arte sau Pedagogie si esti admis la probele de aptitudini și ai și medie pentru a intra la liceul respectiv, poti sa te retragi daca te razgandești si să pui la opțiuni alte licee? Adică poți să ieși din lista de la liceul cu profil vocațional și sa mergi la alt liceu sau rămâi repartizat acolo?
Si ce ar trebui sa faci in cazul ăsta?

URGENT...CAT MAI REPEDE, ORICE IMI ESTE DE AJUTOR.
VA ROG MULT... Ajutor. sad

1 răspuns:
| Azamfirei_Alexucu_1998 a răspuns:

Daca esti admis la probele de aptitudini nu mai intri la repartizarea computerizata asa ca vei fi inscris automat la liceul respectiv. In cazul in care nu vrei sa ramai poti sa te transferi.
Transferul il poti face abia in vacanta intersemestriala, cerandu-l dinainte la secretariatul liceului. Gandeste-te bine iar daca nu vrei asta, nu merge la probe. Ocupi locul unui copil care poate chiar isi doreste un profil vocationalwinking