| LaviniuA a întrebat:

Am auzit ca la Biblioteca Nationala a Romaniei se intra pe moca.
E adevarat?

Cred ca e o aglomeratie mai ceva ca la Luca in happy hour nu? big grin

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Romanii sa mearga la evenimente ce tin de cultura, mai ceva ca atunci cand nu stiu ce vlogger da pizza pe gratis? Nu ai sa vezi asta!

| LaviniuA explică (pentru Simpatic):

Nu cred ca da nimeni pizza gratis...

| Simpatic a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu a dat dorian popa șaorma pe gratis la "popor"?

https://spotmedia.ro/......popa-video

| Nirvanaaa a răspuns:

Se plateste o taxa de 30 de lei pentru eliberarea permisului de biblioteca. Ai acces timp de un an, după aceea trebuie sa iti reinnoiesti permisul.

| SuNaM a răspuns:

Nu este aglomerat deloc. Decat la calculatoare.Da, se intra gratis, trebuie platita doar o mica taxa cand iti face abonamentul. Iti da o cartela pe care o platesti si dupa ai access nelimitat. Toti se duc la zona de calculatoare, unde ai PC-uri gratis sa stai pe net..Ca deh, e biblioteca cu carti sa mergem la PC-uri.

| LaviniuA explică (pentru SuNaM):

Adica ai acces la aceleasi carti, dar in format digital?

| SuNaM a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu. Calculatoarele alea sunt pentru a gasi cartile in biblioteca. De exemplu cauti o carte de Stephan King, pui numele si calculatorul iti zice la ce rand, pe ce coloana etc ca sa o gasesti. Deasemenea, au access la internet si toti se duc acolo sa intre pe yt.

| LaviniuA explică (pentru SuNaM):

Adica lumea merge la biblioteca sa o arda pe yt si Facebook? Si din cand in cand isi mai amintesc ca au o carte in fata? laughing

Inca o intrebare: daca gasesti ceva interesant intr-o carte poti sa faci poze cu mobilul sau se supara aia care supravegheaza?

| SuNaM a răspuns (pentru LaviniuA):

Da, oamenii se duc acolo sa se joace CS. Nu se duc deloc pentru carti. Da, mai exista persoane de fac research pe ele, dar rar. Vezi un grup de pusti jucand CS pe calculatoarele de la biblioteca pentru ca este mai interesant decat acasa. Si da, poti face poze. Nu sta nimeni cu ochii pe tine cam la nimic.

| LaviniuA explică (pentru SuNaM):

Pe bune, se joaca CS la biblioteca? sad

| SuNaM a răspuns (pentru LaviniuA):

Din pacate, da!

| LaviniuA explică (pentru SuNaM):

Las ca ma duc eu sa-i dau afara nu le-ar fi rusine laughing