| iemuc100 a întrebat:

Am cazut bac-ul anul asta, se mai intampla laughing

Nu am picat la nici o materie dar mi-a iesit media sub 6, in toamna am optat sa dau la romana si mate.

Prima proba este la romana, daca scriu suficient, imi trebuie un minim 6, 70 pot renunta la ce-a de-a 2 proba si sa raman cu vechea nota?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dacă te-ai înscris deja la cele două materii, nu mai poți renunța, dacă nu te prezinți la al doilea examen nu ți se lasă nota din vară, ci vei fi declarat neprezentat.Trebuia să te înscrii doar la română, învățai bine și o scoteai la capăt.But too late.

10 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pai la bac nu se ia minim 5?

| express11 a răspuns:

Adica trebuie sa ai minim 5 sa iei bacul!

| KodrutZ a răspuns:

Mai bine incearca un sport ceva. Nu de alta, dar cu "ce-a de-a 2 proba" nu te vad prea bine la romana...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai depus Cerere de recunoaştere a notei de la a 3-a materie şi te-ai înscris că dai BAC-ul la Română + Matematică, atunci NU poţi renunţa la Matematică ( chiar dacă iei 10 la Română ) deoarece se consideră că NU te-ai prezentat şi NU ai promovat BAC-ul sad

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| iemuc100 explică:

As vrea eu laughing
trebuie sa ai minim 5 la toate materiile iar media lor sa fie minim 6, eu cu 5, 46 nici o sansa sa ma vad admis laughing

Deci altcineva stie ce am intrebat mai sus?

| iemuc100 explică:

Cioran mi-a dat raspunsul bun, sper ca e si corect chiar daca nu-mi place sad

hmm, daca am scos 5 in vara trebuie sa-l scot si acum, nu? laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru iemuc100):

De obicei, sunt foarte asemănătoare subiectele din toamnă cu cele din vara din aceeași sesiune. Uită-te la subiectele din anii trecuți, spre exemplu.Și mai ales pe subiectele care s-au dat anul acesta.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru iemuc100):

Mă refer în mod special la matematică.

| StefyAngel a răspuns:

Depinde ce note ai avut la toate 3 obiecte.