| Animeegirl a întrebat:

Am de facut un proiect la chimie despre chimia in viata de zi cu zi, sau chimia in general. NU vreau sa imi dati proiectul facut sau orice e interzis pe TPU, doar o sugestie, o idee despre care sa scriu(sper ca nu e interzis si asta).Va rog mult.

Răspuns Câştigător
| Laura0 a răspuns:

Poti scrie despre dif substante...d ex acetona, hidroxdul care se afla in ciocolata..hisdroxidul d potasiu folosit in sapunuri lichide si creme pentru barbierit sau hidroxidul d natriu folosit in sapunuri solide..chestii de genu poti scrie

| Animeegirl explică (pentru Laura0):

Bun bun. buna ideeahappy:*

3 răspunsuri:
| Laura0 a răspuns:

Fundabatting eyelashes?

| 7r31 a răspuns:

Si eu am avut de facul la liceu asa ceva. Au fost colegi care au facut despre antibiotice, sapunuri, lacuri de unghii, mi se pare ca existau exemple si in manual. Eu am facut despre cacao si am dus ciocolata si scoala si am impartit la fiecare coleg, dupa ce am terminat de prezentat proiectul. Profesoara a fost asa impresionata incat mi-a dat 10 happy Succes.