| gingergirl1 a întrebat:

Am intrat iar intr-o belea laughing Azi am completat optiunile pentru licee si eu am vrut sa merg pe filologie sau stiinte sociale.Bun,am pus multe licee pe filo si stiinte gen : Benjamin,Traian,Decebal,Preda etc dar am trecut PRIMA OPTIUNE la Mihail Sadoveanu pe mate info (la mate s-a intrat anul trecut cu 7, 22) si la filo cu aproape 8, 40. Tata mi-a zis sa trecem pe mate info si dupa aceea sa ma transfer la filo. Zis si facut dar acum e complicat sa ma transfer pentru ca trebuie sa dau o diferenta...matusimea care lucreaza in invatamant mi-a zis ca sunt sanse de 90% sa intru la mate info. :O
Deci daca intru la mate eu innebunesc,am fugit toata viata mea de mate laughing Nici la economic nu am vrut pentru ca se da bacul la mate laughing Ce pisicii mei ma fac? E grea diferenta aia daca e cazul sa fac transferul pentru ca eu nu fac fata la matematica straight face in nici un caz. Raman repetenta laughing
Sau mai e faza sa ma duc la liceu teologic, eu sunt de alta religie si am cunostinte pe acolo si nu ar fi probleme dar...
Ma intereseaza la ce materii se face diferenta aia..presupun ca la romana,engleza si latina, nu?sad

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Pai si tu cat ai media?

| gingergirl1 explică (pentru Idc12345):

6,60 dar pe cine am intrebat mi-a zis ca intru sigur sad laughing

| Idc12345 a răspuns (pentru gingergirl1):

Da,ai sanse sa intri.Nu e sigur, dar sanse sunt laughing

| YourB0SS a răspuns:

Sa te transferi dupa primul semestu, nu e mult vreo 3-4 luni (naiba stie) mult o sa fie recapitulare si dupa media de admitere nu o sa fie cerinte prea mari, daca stii ca nu le ai cu matematica sa-ti faci tema mereu bine intrebi pe cineva te descuri si pote o sa te mai treaca profu cu vederea, eu unul ma duc pe mate-info la unul dintre cele mai bune licee din tara si sunt 100% sigur ca in primul semestru totul va fi "gangsta" deoarece profi in general dau not mari la boboci pentru incurajare.
Am citit scurta ta povete legata de greseala la romana, poti sa-i spui asta si drigintei doar atat, o sa afle si restul profilor sti ce "radio" e in cancelarii.
In primele 2 saptamani (maxim) trebuie sa-ti masori bine nivelul pate o sa ai nevoie de meditatii, daca nu te descurci financiar roaga un coleg.
Legat de dieferente ele sunt usoare mai ales in cadrul acceluiasi liceu, de regula iti mai soptesc supraveghetori si la romana si engleza nu o sa fie probleme deoarece e la fel la m-info ca la filo nu stiu exact daca se face latina la mate-info dar aici cred ca o sa inveti mai mult singura. Bafta!