Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am facut cea mai mare prostie din viata mea. Voiam sa intru neaparat la liceul unde am facut gimnaziul, dar am vrut mate-info sau stiinte. Pe acestea le-am pus primele, iar dupa mi-am zis sa pun si filologie. Acum realizez ca nu prea am sanse sa intru la mate-info sau stiinte si ma ingrozeste faptul ca voi intra la filo. Intrebarea mea: in ce consta examenul de transfer? Este greu? Daca ma transfer la mate-info, la ce trebuie sa dau examen? Va rog ajutati-ma, simt ca innebunesc, nu as putea suporta la filo.

12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate imi amintesc, 8 iulie, este ultima zi de completare a optiunilor. Cred ca te poti duce, insotit/a de catre unul dintre parinti) pentru a face modificarile dorite.Un transfer se face cu multa bataie de cap si nu este sigur ca va fi aprobat. Citeste despre conditiile unui transfer:http://liceulbogdanvoda.files.wordpress.com/......rofuip.pdf

| neutrino a răspuns:

Cine crezi ca te-ar primi la mate-info, daca aici nu vei intra?

| Okkultist a răspuns:

Doamne. Mate? LoL, la mine in judet se intra cu nota 5 la mate si la filo cu 7 laughing. Nu m-asi duce la aia nici mort. Pai nu este un examen greu, te poti transfera in cadrul aceluiasi liceu. Nu este greu. Mai inveti putin si nu este o problema.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Daca se pune problema de examen de transfer da-i la matematica, romana si informatica (de asta nu stiu sigur daca se mai da), dar mate si romana sigur.
De greu sau usor depinde acum, de obicei e mediu ca doar e de transfer. Nu e bac sau examen national.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| Idc12345 a răspuns (pentru Λησηумσцѕ):

Cum sa scrii "da-i"? Cum? CUM?

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru Idc12345):

Sa ma pedepseasca Dumnezeu ca am scris gresit gramatical din cauza ca m-am grabit. Hai sa fim seriosi tu ai comentat acum ca sa te afli in treaba si sa pari tu ala INTELIGENTUL. Scuteste-ma de comentarii de genul asta ca tu nu ai gresit niciodata la viata ta.

| Alissa11 a răspuns:

Eu sunt la filologie si acolo e cel mai usor. Urasc matematica pentru ca nu o inteleg. As putea spune ca la filologie este cel mai relaxant asa ca nu te gandi ca e greu, eu am facut deja 2 ani de filologie.

| timeOUT a răspuns:

Poti sa te transferi intre semenstre sau in clasa a10a, dar daca esti tot la acelasi liceu lucrurile se simplifica, succes.

| Claudes a răspuns:

Te poti transfera daca nu-ti place, nu cred ca vei da examen, dar, daca vei da, acesta va fi usor. O seara placuta!

| BlackBi a răspuns:

Este mate -info, cel mai probabil la matematica si informatica, dar de ce te sperii de filologie, dar stii ca nu prea ai sanse sa te transferi la alt profil in accelasi liceu no?
In fine te duci la liceul respectiv si te informezi.

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Hei, stai ca inca nu stii sigur daca ai intrat sau nu tongue, te poti transfera la inceputul anului scolar fara nici un examen, cauta pe net daca nu crezi! happy
Succes! happy

| Cristynuttttttzzaaa a răspuns:

Examenul il vei da din mate si romana.