| Lightdark a întrebat:

Am o curiozitate Alaska daca aparține de SUA de ce nu e și pe harta?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai cautat tu si nu ai gasit-o?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca Alaska exista pe harta!

Uite aici:
https://www.worldatlas.com/maps/united-states/alaska

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti pe harti dinainte de 1800 sau?

| Xox0 a răspuns:

Pe harta completa a tarii SUA, vezi toate statele
https://t3.ftcdn.net/......h5z2O1.jpg

| Lightdark explică (pentru Xox0):

Toate statele dar eu vorbeam de Alaska care nu e legata teritorial deși ar putea fi de SUA adică gen continentul America vine așa împărțit SUA (Alaska) Canada și iar SUA...gen înțelegi azi m-am lămurit cum vine...

| Standt a răspuns:

Nu-i? Mai sa fie! Pe harta mea este. Ai dat cautare "Alaska" pe hrti si raspunsul a fost ca nu exista? Poate au returnat-o Rusiei? Dar tot trebuie sa fie.

| AdrienWH a răspuns:

Salut! daca vei cauta pe Google Maps, vei gasi Alaska. Intr-adevar, nu este conectata teritorial cu SUA, dar ea exista, fiind alipita de in partea stanga a Canadei

| Lightdark explică (pentru AdrienWH):

Da știu a fost donată sau cumpărată de americani de la ruși în 1800-1880...

| Lightdark explică:

Nu nu am găsit o am scris "Maps SUA" și nu mi-a dat-o adică mi-a dat doar harta statelor Unite ale Americii dar nu și Alaska...

| anonimulll12345 a răspuns:

Apare, cauta numa

| RadioEREVAN a răspuns:

Dai zoom out si o gasesti. T