| Crypt a întrebat:

Am o curiozitate...
Daca scriu referatul respectiv pentru Teza si il bag in ghiozdan si il scot pe banca si ii spun dirigintei ca a 2 foaie este referatu de la poezia "Cuvant" De Tudor Arghezi oare o sa fiu prins si o sa imi dea 4 sau o sa iau o nota mare big grin?
Spuneti-mi cum sa fac astept, pareribig grin
P. S : cea mai buna parere primeste funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza. vei scrie putin mai urat decat de obicei din cauza apasarii... poti folosii foaie de caiet studentesc (nu dubla happy ) sau ddin acelea de desen putin galbui ff subtiri ( daca ai ) hmmm, eu am scris o compunere pentru engleza marti si s-a imprimat si pe a2a pagina ( era foaia dubla ) thinking oricum APASA APASA APASA APASA laughing

13 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ha-ha-ha, hi-hi-hi, ho-ho-ho! Mda...

| LordCronos a răspuns:

Pai asa a facut azi o colega la teza si profa n-a observat. happy Daca iti semneaza "ciorna" nu ai sa poti.

| antonG a răspuns:

Dacă ai scris cu mânuţa ta referatul respectiv pentru teză, în principiu îl poţi scrie din memorie fără probleme. Dacă o să fii prins rişti să iei 1, nu 4.

| Aw3sometron a răspuns:

Pai eu sunt mai mult ca sigur ca ori o sa-ti dea o nota mica, ori o sa ia referatul de la tine si o sa il rupa in bucati.

| Crypt explică (pentru Aw3sometron):

Pai de unde isi da seama ca l-am luat din ghiozdan si l-am pus pe masa pur si simplu?

| Aw3sometron a răspuns (pentru Crypt):

O sa citeasca ce scrie pe el si o sa isi dea seama ca n-aveai cum sa scrii asa repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca profa e atenta la voi cand dati teste/teze nu recomand.mai sigur este sa pui 2 foi una peste alta, si sa scrii referatul putin mai apasat iar pe foaia de dedesubt sa se vada doar " zgariat"... apoi la scl conturezi urmele dupa care transcrii pe foaia de test

| LordCronos a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! la asta chiar nu m-am gandit. Mersi. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LordCronos):

Esti inca incepator inseamna laughing

| Crypt explică (pentru anonim_4396):

Wow dar trebuie sa apas calumea pe pix ca nu se vede prin foaia cea alba. imi trebuie foaie de caiat studentesc sau foaie alba alba?

| LordCronos a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am metodele mele de copiat... am spus doar ca nu m-am gandit...
Si poate sunt incepator... dar e mai bine asa.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LordCronos):

Sunt multe alte met de copiat, dar asta e cea mai laindemana... mda, si chiar te felicit ca gandesti astfel, iti va fi de folos mai incolo... dar atat timp cat merge si prin alte metode mai simple, dc nu? blushing laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crypt):

Nu conteaza. vei scrie putin mai urat decat de obicei din cauza apasarii... poti folosii foaie de caiet studentesc (nu dubla happy ) sau ddin acelea de desen putin galbui ff subtiri ( daca ai ) hmmm, eu am scris o compunere pentru engleza marti si s-a imprimat si pe a2a pagina ( era foaia dubla ) thinking oricum APASA APASA APASA APASA laughing

| Alessia09 a răspuns:

Decat sa iei 1 sau 4 pentru copiat mai bine il inveti si il scrii in clasa la teza.