| RoGamerUp112 a întrebat:

Am o intrebare am intrat la un liceu de electronica-automatizari, nu prea am invatat in gimnaziu, dar daca invat in liceu, si i-au bacul
-Pot sa dau la facultatea de matematica-informatica sau automatica si calculatoare politehnica
Accesta ar fi visul meu, ce cursuri ar trebui sa iau ca sa imi indeplinesc visul, nimeni nu imi da nicio sansa sad

Răspuns Câştigător
| BogdanDavidZ a răspuns:

Salut,nu conteaza profilul la care ai fost, poti merge la orice facultate insa daca de exemplu daca ai merge la filologie ai putea sa mergi la IT doar ca nu ai facut matematica si iti va fi extrem de greu. Dar totusi poti merge la facultatea dorita, doar trebuie sa inveti si sa iei bacul! Apropo nu mai asculta parerile altora, daca chiar iti doresti si inveti vei ajunge sa iti indeplinesti visul

| RoGamerUp112 explică (pentru BogdanDavidZ):

Daca i-au cursuri de matematica, informatica

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca bagi matematica m1 pe paine o sa fie ok si la facultate

| Luizaaa a răspuns:

După liceu poți face orice facultate dorești, doar că va fi puțin mai greu pentru că trebuie să știi matematica. Dacă nu vrei sa te încarci cu meditații la facultate, poți face de acum și va fi mai ușor. Succes!

| NoctisFive a răspuns:

Chestia e ca trebuie sa inveti matematica M1 si sa stii bine fizica. Poti sa te duci la orice facultate, indiferent de profil, dar chestia e sa si intri (depinde daca dai examen sau e pe concurs de dosare). Ti-ar fi bun un meditator la mate, poate unul si la fizica sau info.
Daca ai fi avut aceeasi dorinta si in generala, ti-ar fi fost mult mai usor.

| RoGamerUp112 explică:

Visul meu este sa ajung IT programator

| Alioth a răspuns:

Poti opta pentru orice facultate