| Andreiz112dn a întrebat:

Daca fac un liceu tehnic (electronica si automatizari) pot sa merg la politehnica calculatoare si automatizari?,

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sigur, te poti inscrie la concursul de admitere! Insa, nu se stie daca te vei regasi in lista celor admisi, caci baremul mediei de admitere este unul foarte ridicat!---- mai ales ca vei avea drept concurenti majoritari pe candidatii cu specializarea mate-info ( filiera teoretica, profil real). Dar, cu vointa si multa truda, vei reusi! Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, de altfel nu conteaza prea mult profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| Andreiz112dn explică (pentru Ioandelasal):

Stiu, dar trebuie sa dau 2 teste de admitere din matematica sau fizica

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreiz112dn):

Daca vrei neaparat acolo atunci o sa te pregatesti la cele doua materii din timp si daca o sa le inveti bine ai mari sanse sa reusesti la admitere.