| Reanimator a întrebat:

Am o întrebare: Am rămas repetent, trebuie sa repet clasa 11, am rămas la trei materii si din alte motive. Am citit multe articole in care scrie ca poți rămâne in același liceu sau te poți transfera, dar daca vrei sa continui si sa repeți anul trebuie sa te reînscrii, sa te duci din nou si sa confirmi ca continui in unitatea curenta sau altundeva. Problema este ca anul școlar s-a încheiat pe 20 iulie 2021 pentru mine si acum este deja 5 august 2021 si nu știu daca ma mai pot reînscrie. Am citit in mai multe locuri ca trebuie sa te prezinți la început de an iar altundeva am citit ca trebuie sa te reînscrii atunci când se înscriu cei de la gimnaziu. Nu găsesc nimic unde sa scrie un timp limita sau sa scrie cum se procedează, aș vrea la aceeași unitate. Chiar daca răspunsul difera in funcție de liceu sau zona, ar fi de ajutor pentru mine. Îmi poate spune cineva daca ma mai pot reînscrie acum sau nu mai pot face nimic? Mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti reinscrie pana la inceputul anului scolar, de regula inceputul lunii septembrie.