| BoTa_Cristi_1990 a întrebat:

Am o intrebare pentru elevii care au sustinut azi examenul de evaluare la limba romana: Era corect la explicare virgulei si - are rolul de a despartii doua parti de vorbire de acelasi fel...sau doar enumeratie?

Răspuns Câştigător
| gabriela15 a răspuns:

Si eu am scris tot doar de raport de coordonare depinde acum, e interpretabil cred ca se vor puncta ambele variante. sper

| BoTa_Cristi_1990 explică (pentru gabriela15):

Mda..in barem nu era si varianta asta..era doar cu enumeratia

3 răspunsuri:
| Diiaanna a răspuns:

In principal marca o enumeratie, daca mai adaugi si alte explicatii nu cred ca te afecteaza, doar sa fie corecte. happy

| BoTa_Cristi_1990 explică:

Pa wave..de ce ai mai intrat pe intrebare daca nu te intereseaza subiectul?