| gtaandrei a întrebat:

Am scris initiala tatalui la evaluarea nationala gresit.Se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu inteleg cum ai reusit sa gresesti tocmai initiala tatalui. Pe langa asta, profesorii evaluatori ce pazeau? Tin minte ca atunci cand am dat atat Evaluarea Nationala, cat si BAC-ul, profesorii s-au uitat la fiecare in parte sa vada daca e totul completat corect. In mare, nu se poate intampla nimic grav. Nu iti va afecta nota sau ceva de genul asta. Legat de ce am vazut in ultimul raspuns pe care l-ai primit, e o prostie fenomenala. La a doua proba, scrie-ti datele corect, nu te lua dupa toti de pe TPU.

| asperger3 a răspuns (pentru AFR81):

Da la mine la fosta scoala unu a scris gresit numele de familie scriind prenumele sau ceva de genul asta.Noroc cu porfesorii supraveghetori ca au anuntat directoarea si l-a certat.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu cred. Poate crea cofuzie doar daca sunteti mai multi cu acelasi nume-prenume, care ati dat impreuna examenul.

| 141414 a răspuns:

Da, ti s-ar putea intampla multe lucruri, cum ar fi sa mori ca magarul lui Buridan, daca nu poti gandi destul incat sa scrii initiala numelui tatalui tau in loc de o alta litera din alfabet sau un alt semn si ai putea sa iei minim la evaluare daca inca nu stii literele.

| ywar a răspuns (pentru 141414):

E prea subtil pentru el.

| UnAnonimFaraNume a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa scrii la fel si miercuri, ca asa nu se creeaza probleme. Pe cand daca scrii diferit o sa zica ca esti alta persoana. Vorbesc serios ca e de departe cel mai bine sa scrii si miercuri gresit, la fel ca azi