| claudinho18 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Daca te inscrii la o facultate la care se sustine examen, in caz ca iei examenul dar nu esti in primele x locuri care iti asigura un loc la buget esti repartizat automat la cu taxa? sau ramai pe afara? Mai exact pentru a fi repartizat la cu taxa trebuie sa fie si aceasta una din optiunile alese? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri si la taxa numai in limita locurilor stabilite, daca ai media necesara si daca soliciti asta.

2 răspunsuri:
| ale2000mi a răspuns:

Pe scurt, daca nu intri la buget, ramai la cu taxa, daca esti printre primi y, da totusi nu la cu buget, si sunt y locuri in total la facultatea aia, pe profilul ales de tine. Sigur daca esti in primi y nu ramai pe afara.
Cand te inscri la o facultate, din cate stiu eu, nu trebuie sa alegi tu unde intri, ci fei fi repartizat dupa nota de la examen. Sper ca te-am ajutat!:-)

| claudinho18 explică (pentru ale2000mi):

Asta intrebam, nu stiu daca trebuie sa scriu la optiune si facultatea cu taxa pe langa cea la buget.As fi repartizat automat din ce am inteles, in limita locurilor.Multumesc.