| GTudor1999 a întrebat:

Am si eu o singura intrebare- am dat azi bacul la matematica si aveam in dreapta mea, la o banca distanta o fata cu care vorbisem de cateva ori inainte de bac si m-a rugat sa tin ciorna putin indreptata spre ea. Vroia sa vada raspunsurile la S1, ea vroia doar nota 5(dupa barem, eu voi lua in jur de 7)
Stiu ca daca as fi incercat sa o ajut mai mult as fi fost scos din examen, deci nu am vrut sa risc asta si am zis ca eu nu o sa patesc nimic daca las ciorna pe marginea bancii, adica a fost ceva subtil, nimic evident.Trebuie sa mentionez ca stateam in ultima banca, si unul din profesorii asistenti statea pe scaun langa mine si nu a observat nimic. Oricum nu a reusit sa copieze mai mult de cateva clipe, dar totusi... Toata aventura a fost vina mea, ca nu am ignorato, dar cum nu pot sa dau timpul inapoi vreau sa intreb daca dupa examen mai verifica cineva camera? adica nu a zis nici un profesor nimic, dar au mai prins persoane la mine in sala care se uitau la altii prin foi, si vorbeau dar nu le-au facut nimic.

2 răspunsuri:
| Yinsho01 a răspuns:

Camerele sunt verificate in caz de reclama cineva ca s-a intamplat ceva in sala etc.

| GTudor1999 explică (pentru Yinsho01):

Asta stiam deja, dar multumesc oricum