| anonima1799 a întrebat:

Am uitat sa scriu titlu la o compunere la evaluarea nationala la romana. sad sad. O sa-mi scada mult?

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Buna!
Atata timp cat nu iti zicea sa dai un titlu insemna ca nu trebuia neaparat!
Dar daca iti cerea un titlu iti va scadea!
In plus nu conteaza titlul. Sau cat iei tu in examen deoarece conteaza ce ai tu in cap!
Pentru ca nu o sa te lovesti toata viata de examen! O sa te lovesti de ce trebuia sa inveti!
Bafta! Sper sa iei o nota mare:*
Funda?big grin

13 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Uita-te pe cerintele care trebuiesc respectate, daca nu apare ''dati un titlu adecvat compunerii'' atunci nu-ti scade nimic

| anonima1799 explică (pentru dracu14):

Nu apare sa dau un titlu, dar imi zice sa ai un continut adecvat cerintei si in cerinta imi spune sa fac o compunere...

| dracu14 a răspuns (pentru anonima1799):

Daca nu-ti cere sa pui titlu nu pierzi nimic, cand trebuie sa-l pui iti spune la cerinte, stiu pentru ca si eu am dat azi e.n.
ai facut compunerea, ai respectat toate cerintele, ai full punctaj.

| MiculFaraon a răspuns:

Nuuu iti scade, Stai linistita tongue. Succes sa intri la un liceu bun :*.

| Iama a răspuns:

12 puncte

| DiannaaMiha a răspuns:

Nu o sa-ti scada si eu am dat azi examenul la romana si nu se pune titlu la compunerile astea...ce mai suntem in clasa a4a.

| Alexaaxc a răspuns:

NU pui titlu compunerilor la evaluare nationala, nu este una dintre cerintele cerute.

| adrili10 a răspuns:

Nu o sa-ti scada sigur pentru ca nu ti sa cerut sa scrii titlu nici la o compunere.

| gabriela15 a răspuns:

Nuuu, nu ti se cerea... daca e vorba de a doua compunere, la prima nici nu aveai ce titlu sa dai.

| Radu_Diana_1997 a răspuns:

Iti scade 5 puncte cred.

| YoMaMen a răspuns:

Poi, depinde, daca nu aparea "Dati un titlulu adecavat compunerii, atunci nu are nimic, insa daca e sa-ti scada nu o sa-ti scada cu mult. Baftawinking"

| YoMaMen a răspuns:

Http://www.evz.ro/......44250.html Uite aici rezolvarile. FUNDA?

| Albu_George_1997 a răspuns:

Nu se scade. Nu au cerut titlu!