| Florin_Filiuta_1997 a întrebat:

As dori sa dau la academia militara numai ca nu prea am facut matematica in liceu. Sa zicem ca dau la academia de politie deoarece nu dau matematica dau istorie romana si engleza as putea dupa admitere si parcurgerea unui anumit timp sa ma transfer de la MAI la MaPN adica la academia militara

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate. Sunt specializari diferite si nu au legatura una cu alta.

| Florin_Filiuta_1997 explică (pentru Salontanul):

Stiu ca sunt specializari diferite dar citisem pe site-ul academiei navale ca te poti transfera de la un institut la altul doar ca trebuie platita o taxa ce-i drept mai mare decat taxa pentru transfer la alta academie din cadrul MaPN si scria ceva de genu ca,, pentru transfer la o institutie MaPN la una din cadrul MAI taxa este de 400 de lei

| Salontanul a răspuns (pentru Florin_Filiuta_1997):

Nu stiu unde ai gasit dar nu exista asa ceva. Plecarea dintr-o scoala in alta (academie in cazul nostru) se lasa cu plata scolarizarii care este cateva mii de lei. Probabil ca ai gasit despre transferul de la o specializare la alta. De exemplu de la jandarmi la politie sau de la trupe la logistica, etc.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Nu cred.