| Alex_Radu_1999 a întrebat:

As dori si eu niste carti interesante de citit, gen aventura sau ceva interesant.

4 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Incearca cartiile lui Sven Hassel, crede-ma ca o sa iti placa.

| Cameliapantiru a răspuns:

"Robinson Crusoe"-Daniel Defoe
"Ciresarii" (5 vol.)-Daniel Defoe
"Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelonne"- Al. Dumas-tatal
"Contele de Monte-Cristo"-Al. Dumas-tatal
"Moby Dick"-Herman Melville
"Toate panzele sus!"-Radu Tudoran
"Insula comorii"-R.L.Stevenson
"Winnetou"-Karl May
seria "Saga asiatica" ("Shogun", "Tai-Pan", "Gai-Jin", "Nobila Casa", "Evadarea", "Changi"/"King rat", "Vartejul")-James Clavell
"Papillon''-Henri Charriere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste robinson crusoe daca te omori cu aventura

| EllaM94 a răspuns:

Winnetou este un erou nativ american, fictiv ce apare în mai multe romane scrise de Karl May (1842-1912, unul dintre cel mai bine cotați autori germani ai tuturor timpurilor.